Kształcą przyszłe kosmetyczki w nowoczesnej pracowni

Od września ubiegłego roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach kształci przyszłe kosmetyczki, a dokładniej – uczy kwalifikacji A.62: Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp. Taki kwalifikacyjny kurs trwa trzy semestry i kończy się egzaminem zawodowym.

3 lutego odbyło się oficjalne otwarcie szkolnej pracowni kosmetycznej, urządzonej na potrzeby realizacji zajęć. Jej otwarcia dokonali wicestarosta powiatu ząbkowickiego Mariusz Szpilarewicz, dyrektor Szkoły Joanna Smętkiewicz, nauczyciele szkoły oraz słuchaczki kursu.

Pracownia została wyposażona w sprzęt do upiększania i pielęgnacji ciała, dłoni i stóp. Znajduje się w niej stanowisko do przeprowadzania zabiegów na ciało oraz do masażu. Posiada też pełną aparaturę potrzebną m.in. do terapii masażowej kamieniami, szklanymi kulami, stemplami ziołowymi. Dodatkowo do dyspozycji jest dermomasażer – urządzenie do podciśnieniowego masażu ciała oraz bezinwazyjnej redukcji cellulitu. W pracowni znajdują się również cztery stanowiska do pielęgnacji i upiększania dłoni i stóp wyposażone w parafiniarki, lampy LED/UV, frezarkę oraz akcesoria niezbędne do zdobnictwa paznokci.Pracownię urządzały nauczycielki przedmiotów teoretycznych i zawodowych kursu kosmetycznego: Ewelina Dreszer oraz Magdalena Patrzyk.

ZSP / red.

fot. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach

 

Dodaj komentarz