Aż 6 interwencji – strażacki bilans tygodnia

W poniedziałek, 13 marca, na terenie Leśnictwa Skalice, w okolicach Nowego Dworu paliły się pozostałości roślinne po pracach porządkowych.

Dzień później, pomiędzy Starczówkiem a Głęboką paliło się ok. 90 arów suchej trawy na nieużytkach rolnych. Pożar gasiły trzy jednostki Straży Pożarnej – z posterunku czasowego w Ziębicach oraz z dwóch jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej – ze Starczówka i z Lubnowa.

W środę, 15 marca, doszło do zalania piwnicy w jednym z budynków wielorodzinnych przy ul. Zamkowej w Ziębicach. Należało wypompować ok. pół metra wody. Działania prowadzili strażacy z posterunku czasowego w Ziębicach.

Tego samego dnia, przy ul. Kolejowej w Henrykowie, nieopodal stacji kolejowej paliły się ok. 2 ary suchej trawy. Działania prowadziła jednostka OSP Henryków.

W czwartek, 16 marca, około południa, zgłoszono, że na korytarzu budynku wielorodzinnego w Rynku w Ziębicach doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej przy jednym z gazomierzy. Na miejscu interweniowało Pogotowie Gazowe oraz – zgodnie z procedurami – trzy jednostki Straży Pożarnej. W zdarzeniu brały udział zastępy z Ziębic, Ząbkowic oraz z Henrykowa.

W piątek, 17 marca, po godz. 21:00, prawdopodobnie jakiś żartowniś podpalił kontenery na śmieci w Ziębicach – najpierw przy ul. Browarnej, a następnie przy ul. Przemysłowej. Pożar gasiła jednostka z Ziębic.

 

Dodaj komentarz