Jak bezpiecznie żyć? Zapytaj uczniów z „Czwórki”!

Doskonale wiedzą to uczniowie z ziębickiej „Czwórki”, którzy 14 marca w Wałbrzychu zostali mistrzami półfinału XIII Dolnośląskiego Konkursu Bezpieczeństwa „Uczę się bezpiecznie żyć”. Byli najlepsi w udzielaniu pierwszej pomocy oraz wykazali się świetną wiedzą o tym, jak unikać niebezpieczeństw.

Do konkursu zgłosiły się 33 szkoły podstawowe. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach wykazali się najwyższą wiedzą zarówno praktyczną, dotyczącą udzielania pierwszej pomocy w razie krwotoku, złamania, poparzenia, omdlenia, udzieleniu pomocy osobie nieprzytomnej, jak i teoretyczną, dotyczącą znajomości ekologii, źródeł energii czy zdrowego żywienia.

Drużyna z klas III w składzie: Jagoda Pierzak, Ania Świdzińska i Kamil Nogacz, bez trudu pokonała 12 szkół biorących udział w konkursie, zajmując 1. miejsce w półfinale subregionalnym, tym samym kwalifikując się do finału dolnośląskiego.

Z kolei uczennice klas IV-VI w składzie: Kamila Cholewa, Natalia Nowak i Oliwia Sopuch, zajęli 6. miejsce na 21 drużyn, pokonując pozostałe szkoły z gminy i powiatu.

Reprezentacja ziębickiej „Czwórki” wzięła udział w konkursie już po raz ósmy. Opiekunem obu drużyn jest Katarzyna Pierzak, nauczyciel informatyki i techniki.

Dolnośląski finał konkursu odbędzie się 10 maja we Wrocławiu. Drużyna z Ziębic powalczy w nim o tytuł Mistrza Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa, reprezentując zarówno gminę Ziębice, jak i powiat ząbkowicki.

Katarzyna Pierzak / red.

fot. Szkoła Podstawowa nr 4 w Ziębicach

Dodaj komentarz