Kontynuacja przebudowy drogi z Henrykowa w stronę Skalic

W ubiegłym roku przebudowany został fragment drogi powiatowej nr 3170D Henryków-Skalice. Niebawem prace będą kontynuowane. Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śl. podpisało już umowę w tej sprawie.

Do przetargu wpłynęły cztery oferty, a najkorzystniejsza okazała się oferta firmy Eurovia Polska S.A. z siedzibą w Bielanach Wrocławskich. Firma ta wykona remont prawie 1,7-kilometrowego odcinka za 624 859,13 zł. To bardzo dobra oferta, pewnie dlatego, że przetarg był jednym z pierwszych ogłoszonych w tym roku. Termin wykonania: do końca maja br.

Na przebudowę tej drogi Powiat Ząbkowicki pozyskał dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w kwocie prawie 398 tys. zł. Wkład własny zostanie sfinansowany po 50 proc. przez Powiat Ząbkowicki i Gminę Ziębice w ramach podpisanego porozumienia o dofinansowanie (po 113 tys. zł). Przebudowa rozpoczęła się już w 2015 r. Wtedy do zadania oprócz gminy i powiatu dołożyło się też Nadleśnictwo Henryków w kwocie 100 tys. zł – informuje wicestarosta Mariusz Szpilarewicz.

 

fot. Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śl.

 

Dodaj komentarz