Kwietniowy turniej tenisa stołowego za nami

W sobotę, 1 kwietnia, w sali gimnastycznej przy ul. Wojska Polskiego odbył się turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży zorganizowany przez Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach.

Do zawodów przystąpiło dziesięciu zawodników. Rywalizacja sportowa odbywała się w dwóch kategoriach. W grupie podstawowej pierwsze miejsce wywalczył Jakub Wolan, druga była Klaudia Tymków, a na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Salwa. Kolejne miejsca w turnieju zajęli: Dominik Kowalski, Łukasz Konior i Wiktoria Salwa.

W klasyfikacji generalnej Grand Prix 2017 na pierwszym miejscu w tej grupie jest Klaudia Tymków (33 pkt.), na drugim Łukasz Konior (29 pkt.), a na trzecim Kamil Jendryka (20 pkt.). Kolejne miejsca zajmują: Wiktoria Salwa (15 pkt.), Jakub Wolan (12 pkt.), Mateusz Salwa (11 pkt.) oraz Adam Nastaga  (10 pkt.).

W grupie zaawansowanej rywalizowało ze sobą czterech zawodników. Pierwsze miejsce w zawodach zdobył Wiktor Słomiński, drugi był Patryk Chomontkowski, na trzecim miejscu uplasował się Michał Słomiński, a na czwartym – Karol Słomiński.

W klasyfikacji generalnej po sobotnim turnieju na pierwszym miejscu w grupie zawansowanej jest Wiktor Słomiński (24 pkt.), na drugim – Patryk Chomontkowski (20 pkt.), na trzecim Michał Słomiński (16 pkt.), a na czwartym – Karol Słomiński (12pkt.).

Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach zaprasza dzieci i młodzież na majowy turniej tenisa stołowego, który odbędzie się 6 maja.