Rycerzem lub damą dworu być…

No właśnie, jak by to było? Dzięki ziębickiemu bractwu rycerskiemu Chorągiew Księstwa Ziębickiego można się przekonać. Bractwo ogłosiło właśnie nabór osób chętnych do wstąpienia w swoje szeregi.

Chorągiew Księstwa Ziębickiego zajmuje się rekonstrukcją średniowiecza z przełomu 14. i 15. wieku. Odtwarza życie codzienne ludzi z tamtej epoki. Systematycznie uczestniczy także w wielu spotkaniach tematycznych w całej Polsce, jednocześnie promując gminę Ziębice. Wstępując w jego szeregi można nauczyć się m.in.: strzelać z łuku, posługiwać się różnymi rodzajami broni białej czy wykonywać tańce dworskie i plebejskie.

Do bractwa może wstąpić każdy, kto chce przeżyć ciekawą przygodę. Dobrze, gdy dodatkowo interesuje się historią średniowiecza. Jeżeli nie, to zainteresowanie może przyjść z czasem – mówi Krzysztof Napieraj, komes Chorągwi. – Jedyny warunek to ukończony trzynasty rok życia – dodaje.

Po przyjściu na kilka treningów kandydat wyraża chęć wstąpienia do bractwa i zostaje nowicjuszem. Po odbyciu nowicjatu zostaje pełnoprawnym członkiem bractwa.

Więcej informacji na temat tej nietypowej rekrutacji można otrzymać pod adresem e-mail: ksiestwoziebickie@gmail.com, pod nr. tel.: 785 907 557 lub na stronie Chorągiew Księstwa Ziębickiego na Facebooku.

 

fot. Chorągiew Księstwa Ziębickiego / facebook.com

 

Dodaj komentarz