Jak zapobiegać pożarom? Zapytaj Oliwię!

Oliwia Sopuch z ziębickiej „Czwórki” wygrała powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, które odbyły się 30  marca  w siedzibie ząbkowickiej Państwowej Straży Pożarnej.

Do eliminacji zgłosiło się 36 dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej, bezpiecznych zachowań oraz techniki i taktyki pożarniczej.

Wręczając nagrody, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Marek Ciapka pogratulował zwycięzcom, wszystkim uczestnikom i ich opiekunom oraz wychowawcom, którzy tak dobrze przygotowali młodzież do rywalizacji oraz podkreślił większe niż przed rokiem zainteresowanie turniejem w powiecie ząbkowickim.

Komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śl. mł. bryg. Marian Płachytka, dołączając się do gratulacji, zaprosił przyszłych adeptów pożarnictwa  i ich opiekunów do współpracy z Państwową Strażą Pożarną w zakresie propagowania bezpiecznych zachowań.

Trójka laureatów na czele z Oliwią będzie reprezentować powiat ząbkowicki w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w Jaworzynie Śląskiej.

Konkurs zorganizował Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych przy współudziale Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

PSP Ząbkowice Śl. / red.

fot. PSP Ząbkowice Śl.

Dodaj komentarz