Przedszkolaki znają się na bezpieczeństwie

Była to już dziesiąta edycja Międzyprzedszkolnego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie. W ostatnim dniu marca do Ziębickiego Centrum Kultury przybyło sześć trzyosobowych grup sześciolatków z gminnych szkół (zerówek) i przedszkoli.

Od pierwszego do ostatniego zadania zespoły w zgodzie rywalizowały ze sobą. Zadania były różnorodne pod względem trudności, ruchowe i na czas. Wszystkie jednak przybliżyły i pomogły utrwalić zasady poruszania się po drogach oraz przepisy i znaki drogowe obowiązujące w ruchu drogowym. Sprawdziły też wiedzę dzieci na temat postaw dotyczących bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.

Turniej zakończył się zwycięstwem Przedszkola Miejskiego nr 1 w Ziębicach. Drugie miejsce zajęły sześciolatki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach, a trzecie – reprezentacja Przedszkola Na Orlej Polanie w Ziębicach.

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, w związku z czym nikt nie wyszedł bez nagrody. Każdy zespół otrzymał: puchary, medale, dyplomy, książki i gry planszowe.

Poszczególne placówki reprezentowali:

  • Szkołę Podstawową nr 4 w Ziębicach: Sebastian Stawasz, Fabian Pękalski i Amelia Rogowska. Opiekunem grupy była Kinga Szczepańska,
  • Przedszkole Publiczne w Henrykowie – oddział w Krzelkowie: Julia Sokołowska, Bartosz Galik i Maja Morawska. Opiekunem grupy była Katarzyna Wolanin,
  • Szkołę Podstawową nr 2 w Ziębicach: Hanna Porębska, Hanna Piątek i Aleksandra Szczepańczuk. Opiekunem grupy była Katarzyna Gębska,
  • Przedszkole Na Orlej Polanie w Ziębicach: Paula Gancarz, Piotr Sowiński i Przemysław Dmytrów. Opiekunem grupy były: Antonina Pałyga, Małgorzata Świderska,
  • Zespół Szkół i Przedszkoli w Niedźwiedziu: Alan Ziemlewski, Marcel Rawski i Wiktoria Kozłowska. Opiekunem grupy była Elżbieta Larysz,
  • Przedszkole Miejskie Nr 1 w Ziębicach: Michał Bafia, Jakub Bafia i Zuzanna Zioła. Opiekunem grupy były: Monika Osiadacz oraz Kamila Pierzak.

Organizatorem przedsięwzięcia było Przedszkole Miejskie nr 1 w Ziębicach, a Turniej przygotowały i prowadziły jego nauczycielki – Helena Sziler i Iwona Boczar.

Wiedzę dzieci z zakresu bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach oceniało jury w składzie: Ireneusz Przywara – przedstawiciel Policji, Jan Sopuch – przedstawiciel Straży Pożarnej, Andrzej Tomczuk – przedstawiciel Straży Miejskiej oraz Dorota Bosiak – przedstawiciel służby zdrowia.

Honorowymi patronami Turnieju byli starosta Powiatu Ząbkowickiego Roman Fester, burmistrz Ziębic Alicja Bira oraz dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach Andrzej Regner.

Przedszkole Miejskie nr 1 w Ziębicach / red.

fot. Przedszkole Miejskie nr 1 w Ziębicach

 

Dodaj komentarz