Przepisy ruchu drogowego mają w małym paluszku!

W końcu, po dwóch dogrywkach, udało się wyłonić mistrza gminnego konkursu „Bezpiecznie poruszam się po drodze”, który 4 kwietnia zorganizował Zespół Szkół Samorządowych w Henrykowie.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich szkół podstawowych reprezentujący cztery gminne szkoły: Zespół Szkół i Przedszkoli w Niedźwiedziu, Szkołę Podstawową nr 2 w Ziębicach, Szkołę Podstawową nr 4 w Ziębicach oraz Zespół Szkół Samorządowych w Henrykowie.

W teście indywidualnym wyłoniono dwóch zwycięzców konkursu, którzy uzyskali po 20 punktów. Po dwóch dogrywkach tytuły mistrzyń uzyskały Jagoda Pierzak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach oraz Martyna Wójcik z Zespołu Szkół i Przedszkoli w Niedźwiedziu.

W rywalizacji grupowej pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 4 w Ziębicach, drugie – Zespół Szkół i Przedszkoli w Niedźwiedziu oraz Zespół Szkół Samorządowych w Henrykowie, a trzecie – Szkoła Podstawowa nr 2 w Ziębicach.

W trakcie rozwiązywania zadań uczniowie wykazali się bardzo wysokim poziomem przygotowania, który oceniała komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Bez, Magdalena Szwarc, Danuta Kwaśnica, Patrycja Kuś oraz aspirant Tomasz Cieśla.

Lidia Lisek, Urszula Szylar, Lucyna Smela-Mucha / red.

fot. ZSS w Henrykowie

Dodaj komentarz