Piłkarki ręczne z ziębickiej „Czwórki” wicemistrzyniami województwa!

W piątek, 28 kwietnia, w Kobierzycach, odbył się Finał Dolnośląski Mini Piłki Ręcznej dziewcząt. W zawodach tych wzięły udział cztery najlepsze drużyny naszego regionu, zwycięzcy swoich stref (dawnych województw). Wśród nich znalazł się zespół z Ziębic, który wygrał strefę wałbrzyską.

W pierwszym meczu dziewczęta pokonały gospodynie 11:7, następnie – po bardzo dobrym meczu – uległy zdecydowanym faworytkom z Legnicy 13:9, by w ostatnim pojedynku wygrać z Mirskiem 20:7.

W wyniku rywalizacji zespół z „Czwórki” zdobył tytuł Wicemistrza Dolnego Śląska, co jest bardzo dużym sukcesem. Dziewczęta rywalizowały bowiem z drużynami, które mają o wiele lepsze warunki do treningu – ich rywalki to zawodniczki klubów sportowych, które trenują na pełnowymiarowych halach. Dlatego tym bardziej naszym wicemistrzyniom należy się wielki szacunek i uznanie.

W skład drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach weszły: Iga Cieśla, Oliwia Grzebielec, Amelia Kubiak, Gabriela Kustra, Danuta Kwiatkowska, Amelia Motyka, Wiktoria Palac, Justyna Pawełek, Martyna Pieńkowska, Julia Rudzikiewicz, Oliwia Skalińska, Oliwia Sopuch, Natalia Szulin, Wiktoria Wałęcka oraz Katarzyna Witkowska.

Tomasz Świderski / red.

fot. SP4 Ziębice

Dodaj komentarz