Co? Gdzie? Kiedy?: Rekreacyjny Rajd Rowerowy

Odbywa się średnio dwa razy w roku i przyciąga coraz więcej amatorów jazdy na dwóch kółkach – nawet tych spoza gminy Ziębice. Mowa o Rekreacyjnym Rajdzie Rowerowym, w którym będzie można wziąć udział już w sobotę, 13 maja, o godz. 9.30. Będzie to już 14. edycja tego wydarzenia!

Trasa będzie łatwa i bezpieczna, a organizator – Urząd Miejski w Ziębicach – zachęca do udziału nie tylko stałych jego uczestników, ale także całe rodziny z dziećmi.

Tym razem cykliści pojadą: przez Lipę – obok Krzyża Pokutnego, do Henrykowa, gdzie przejadą obok kościoła św. Andrzeja, Opactwa Cystersów i przez Park Henrykowski, a następnie zatrzymają się przy grobowcu Wielkiego Księcia Wilhelma Ernsta z 1923 r. Stamtąd pojadą do Skalic, potem przez las obok Skalickich Skałek i przez rejon Natura 2000 aż do Źródełka Cyryla. Na zakończenie Rajdu przewidziane jest ognisko z kiełbaskami. Przewodnikiem już tradycyjnie będzie Henryk Sławiec, pasjonat historii regionu, a zarazem zapalony cyklista.

Udział w Rajdzie jest bezpłatny i może w nim wziąć uczestniczyć każdy (nieletni za pisemną zgodą rodziców), kto posiada sprawny rower i odpowiedni stan zdrowia.

 

Więcej informacji o nadchodzących wydarzeniach znajdziesz w kalendarzu „Co? Gdzie? Kiedy?” >>

 

Dodaj komentarz