Święto Niezapominajki w Lubnowie

Bez napiętego harmonogramu, bez pośpiechu, w stylu slow life i do tego bardzo ciekawie – tak można podsumować 2. Święto Niezapominajki w Lubnowie.

Z jego okazji gospodarstwo ekologiczne „Wagnerówka” w niedzielę, 14 maja, odwiedziło około 300 osób. Przyjechali po to, aby posłuchać m.in. Jerzego Zięby, znanego w całej Polsce naturalisty, autora książki „Ukryte terapie”, a także: Janusza Nawolskiego, znanego farmaceuty, pasjonata fitofarmacji, Roberta Kwiatka, który zajmuje się produkcją złota i srebra koloidalnego, dr. Jana Pokrywki – lekarza naturalisty, akupunkturzysty i dietoterapeuty, dr. Andrzeja Vogta – biochemika z Uniwersytetu Wrocławskiego, Janusza Zagórskiego – szefa Niezależnej TV oraz Huberta Czerniaka – lekarza internistę znanego m.in. ze swoich poglądów antyszczepionkowych. Zainteresowanie ich prelekcjami i pogadankami było tak duże, że niektórzy byli oblegani przez słuchaczy jeszcze nawet dwie godziny po występach.

W „Wagnerówce” była również możliwość zakupienia produktów ekologicznych, posilenia się zdrowym obiadem, zrelaksowania się na łóżku wodnym, a nawet przejścia się po rozżarzonych ogniach. Muzyką i śpiewem spotkanie umilił zespół „Póki co”, wykonujący muzykę poetycką.

Jak powiedział nam Robert Wagner, gospodarz wydarzenia, nazwa „Święto Niezapominajki” nawiązuje nie tylko do kwiatu, którego sezon kwitnienia teraz obserwujemy, ale zwraca uwagę na to, o czym nie należy na co dzień zapominać. – Mamy nie zapominać o wszystkim, co nas otacza, co robimy, gdzie jesteśmy – w naszej kulturze, historii, naszej ludowości, odżywianiu – mówił. – Powinien nam przyświecać nadrzędny cel: miłość i szacunek do siebie i do przyrody. Jeżeli ją będziemy niszczyli, to zniszczymy samych siebie. Przyrodzie można pomagać, ale nie wolno jej poprawiać, bo jest doskonała saa w sobie.

Kolejne Święto Niezapominajki – za rok. A już 4 czerwca „Wagnerówka” zaprasza dzieci z rodzicami na Dzień Dziecka. Ponadto, co miesiąc państwo Wagnerowie organizują w swoim gospodarstwie Dni Otwarte, podczas których można posłuchać równie ciekawych wykładów, jak podczas niedzielnego Święta.

„Wagnerówka” to demonstracyjne gospodarstwo ekologiczne, prowadzone od 2001 r. przez Krystynę i Roberta Wagnerów, znanych w naszej gminie (i poza nią) z propagowania ekologicznego stylu życia.

 

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
wanda

Oby więcej takich gospodarstw, bo tych sztucznie wytworzonych owoców i warzyw z marketów nie da się jeść.