Piłka w grze: Sparta, Henrykowianka, Harnaś Starczówek

W piątek, 12 maja, na boisku sportowym „Orlik” w Ziębicach, najmłodsi piłkarze klubu MKS Sparta Ziębice – orliki, rozegrali mecz z Unią Złoty Stok. Mecz zakończył się wygraną Sparty i wynikiem 10:1.

Trzy dni później, w sobotę, 13 maja, trampkarze Sparty zmierzyli się w Kamieńcu Ząbkowickim z Zamkiem Kamieniec. Tym razem bezdyskusyjnie lepsi okazali się piłkarze z Kamieńca, którzy strzelili aż 10 bramek. Honorową dla trampkarzy ze Sparty strzelił Tymoteusz Mazowita.

Tego samego dnia na juniorów Sparty czekał w Ziębicach mecz derbowy z Polonią Ząbkowice Śl. Mecz od początku zapowiadał się o tyle ciekawie, że dotychczasowe spotkania tych drużyn na boisku zawsze obfitowały w gole, a ponadto – obie drużyny zacięcie walczyły o awans do Ligi Dolnośląskiej Juniorów. Co więcej, Spartanie liczyli na rewanż po przegranej z Polonią w Ząbkowicach. Ciekawostką było też to, że juniorzy Sparty w tym sezonie nie przegrali jeszcze u siebie.

Niestety, każda passa kiedyś się kończy… Juniorzy przegrali na własnym boisku z Polonią 1:3 i prawdopodobnie odpadną z walki o awans do Ligi Dolnośląskiej Juniorów. Bramkę dla Sparty strzelił Maciej Fijak, przy asyście Michała Rośka.

W 20. kolejce zmagań o mistrzostwo klasy A, w niedzielę, 14 maja, seniorzy Sparty Ziębice rozegrali wyjazdowy mecz w Niedźwiedziu, gdzie gospodarzem był Harnaś Starczówek. Mecz był dość spokojny – Spartanie kontrolowali spotkanie i do jego przerwy prowadzili 1:4. Do końca meczu do bramki piłka wpadła jeszcze dwukrotnie, podwyższając wynik na korzyść Sparty. Bramki dla tej drużyny strzelili: Paweł Mazur (2 bramki), Przemysław Palmowski, Grzegorz Jankowski, Damian Kozłowski i Dawid Gwóźdź, a dla Harnasi – Mateusz Hefka.

W 75. minucie poważnie wyglądającego urazu doznał bramkarz Sparty Maciej Łoś. W starciu sam na sam, zawodnik Starczówka, oddając strzał został uprzedzony przez Łosia, który zdążył złapać piłkę, jednocześnie obrywając w okolice prawego oka podbiciem przeciwnika.

Również 14 maja Henrykowianka Henryków wygrała u siebie z Interem Ożary 2:1. Bramki dla Henrykowianki strzelili: Marcin Antkowiak i Kacper Kalwik.

MKS Sparta Ziębice / red.

fot. MKS Sparta Ziębice

 

Dodaj komentarz