Dwa remisy w wykonaniu trampkarzy i seniorów Sparty Ziębice

Już dziś kolejne mecze Sparty: trampkarzy w Bardzie i seniorów – w Ziębicach (godz. 18.00). Zanim zostaną rozegrane, przypomnijmy, co działo się na boisku w miniony weekend.

W niedzielę, 21 maja, na Stadionie Miejskim w Ziębicach trampkarze Sparty Ziębice zagrali z UKS AP Dzieci Śląska Wojbórz. Mecz rozpoczął się od mało fortunnej straty bramki z sytuacji, która na stratę gola nie wskazywała. Niedługo później Wojbórz podwyższył prowadzenie. Po stracie drugiego gola Spartanie „odżyli”, fenomenalnie doprowadzili do wyrównania i w pewnym momencie objęli prowadzenie 3:2. Piłkę w siatce umieścili Paweł Skotnicki oraz – dwukrotnie – Alan Górniak.

Niestety, w drugiej połowie stracili dwie kolejne bramki i przegrywali 3:4. W ostatniej akcji meczu z dystansu uderzył Marek Szajb i na sekundy przed końcem zapewnił Sparcie Ziębice remis. Mecz był dosyć wyrównany i obfity w emocje.

Aktualnie trampkarze Sparty Ziębice są na 4. miejscu w Terenowej Lidze Trampkarzy.

Tego samego dnia w walce o mistrzostwo A klasy (Wałbrzych grupa III) seniorzy Sparty zmierzyli się w meczu wyjazdowym ze Skałkami Stolec. Parę minut po strzeleniu gola Skałki Stolec miały okazję podwyższyć prowadzenie, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Zawodnicy ze Stolca mocno skupili się na defensywie. Obie drużyny miały wiele dogodnych okazji do strzelenia bramki, przy czym albo brakowało precyzji, albo świetnie interweniowali bramkarze.

Sparta Ziębice zdecydowanie przeważała w liczbie rzutów wolnych – w drugiej połowie meczu miała ich znacznie więcej niż drużyna ze Stolca. Rywalizacja zakończyła się jednak wynikiem 1:1, a autorem tej jedynej bramki Sparty był Kamil Jurkowski.

W wyniku meczu Skałki Stolec utrzymały pozycję lidera i zachowały pięciopunktową przewagę nad drugą Spartą Ziębice.

MKS Sparta Ziębice / red.

fot. MKS Sparta Ziębice

Dodaj komentarz