Osłabieni rywale trampkarzy i seniorów Sparty Ziębice

Wynikiem 0:9 zakończyło się wyjazdowe spotkanie trampkarzy w ramach kłodzkiej Terenowej Ligi Trampkarzy. Spartanie rozegrali je w sobotę, 27 maja, z Unią Bardo.

Unia rozpoczęła mecz w osłabieniu (w dziesięciu), które dodatkowo pogłębiło się w drugiej połowie spotkania, kiedy to zawodnik drużyny musiał opuścić musiał boisko z powodu kontuzji. Rywale Sparty kończyli więc mecz w dziewięciu.

Bramki w tym spotkaniu strzelili: Alan Górniak, dwukrotnie Paweł Skotnicki, Łukasz Ksiądzyna, Marcin Gąsowski, Szymon Myślak, Kacper Skwarek oraz dwukrotnie Marek Szajb.

Kolejny mecz trampkarze Sparty rozegrają ze Ślęzą Ciepłowody 7 czerwca, o godz. 11.00, na stadionie w Ziębicach.

Grali również w sobotę, i również zwyciężyli – tym razem mowa o seniorach Sparty, którzy zmierzyli się w Ziębicach z Klubokawiarnią Roztocznik.

Pierwszą bramkę strzelili zawodnicy Klubokawiarni. Spartanie dosyć szybko otrząsnęli się po tej stracie i w ciągu 15 minut zrewanżowali się czterema golami. Do końca pierwszej połowy utrzymał się wynik 4:1. Po zmianie stron ponownie pierwsi do bramki trafili zawodnicy z Roztocznika, jednak na boisku coraz bardziej zaczęła dominować Sparta Ziębice.

Po faulu w polu karnym Spartanie nie wykorzystali rzutu karnego. Dodatkowo, podczas wybijania piłki, jeden z zawodników ponownie faulował w polu karnym, łapiąc przy okazji kontuzję. Drugiej „jedenastki” Spartanie również nie wykorzystali, a kontuzjowany zawodnik Klubokawiarni nie mógł kontynuować spotkania. W związku z brakiem zawodników rezerwowych, Klubokawiarnia Roztocznik musiała kończyć mecz w osłabieniu.

Ostatecznie wynik zatrzymał się na 7:2. Piłkę aż trzykrotnie celnie w kierunku bramki Klubokawiarni skierował Dawid Gwóźdź, a dwukrotnie – Paweł Mazur. Kolejne dwie bramki strzelili Radosław Korchan oraz Kamil Jurkowski.

Sparta Ziębice jest aktualnie na drugim miejscu w walce o mistrzostwo klasy A, a Klubokawiarnia Roztocznik – na miejscu ósmym.

Kolejny, tym razem wyjazdowy mecz – już w najbliższą niedzielę. Seniorzy Sparty Ziębice zmierzą się w nim  z Polonią Ząbkowice Śląskie. Start o godz. 15.00.