Zaplanuj weekend!

Co prawda czwartek to jeszcze nie weekend, ale… Dziś Dzień Dziecka. Z tej okazji w Parku Miejskim w Ziębicach wszystkie dzieci będą mogły bawić się na dmuchanej zjeżdżalni i torze przeszkód, w basenie z kulkami oraz podczas warsztatów, konkurencji i gier plenerowych. Start o godz. 15.00, a zabawa potrwa do godz. 20.00.

Czytanie nigdy nie wyjdzie z mody. Bardzo ciekawą propozycję – „Noc w Bibliotece” – ma dla dzieci i młodzieży Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ziębicach. Na piątkowy wieczór zaplanowano w niej emisję filmu, spotkanie z policjantem, gry i zabawy oraz śpiew przy ognisku z pieczonymi w nim ziemniakami. Takiego wydarzenia nie można przegapić! Dla przypomnienia – tutaj >> można zobaczyć jak sympatycznie przebiegała zorganizowana niedawno Noc z Andersenem w bibliotece w Lubnowie.

W sobotę i niedzielę będziemy świętować Dni Ziębic / Festiwal Księstwa Ziębickiego. Program święta miasta i całej gminy jest wypełniony atrakcjami muzycznymi. Różnorodność gatunków sprawia, że każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Gwiazdą soboty będzie znany pogromca budzików – Robert Chojnacki, a niedzieli – finalista talent show „The Voice of Poland” – Mateusz Ziółko z zespołem, który jest także znany z cieszącego się wielką popularnością programu telewizyjnego  „Jaka to melodia”. Na ziębickim stadionie, gdzie będzie się odbywała impreza, będą także pokazy walk rycerskich, atrakcje dla dzieci oraz dyskoteka. Pełny program wydarzenia jest dostępny tutaj >>

Na Dzień Dziecka w lubnowskiej Wagnerówce przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych. Będzie m.in. teatrzyk ze sztuką „Shrek” oraz gry, zabawy i konkursy. W czasie zajęć dla dzieci, rodzice będą mogli uczestniczyć w prelekcjach na temat żywienia dzieci czy szczepień.  Więcej o tym wydarzeniu można przeczytać tutaj >>

W niedzielę fani piłki nożnej będą mogli kibicować Sparcie Ziębice, która o godz. 15.00 zagra w Ząbkowicach Śl. z tamtejszą Polonią. Z kolei o godz. 17.00 Harnaś Starczówek zmierzy się na wyjeździe z Cisem Brzeźnica, a Henrykowianka Henryków u siebie podejmie Tarnovię Tarnów.

 

Więcej informacji o nadchodzących wydarzeniach znajduje się w kalendarzu „Co? Gdzie? Kiedy?”.

 

Dodaj komentarz