Piłkarskie Dni Ziębic

3 i 4 czerwca, z okazji Dni Ziębic, Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach zorganizowało na boisku sportowym „Orlik” turnieje piłki nożnej o Puchar Burmistrza dla dorosłych i dla dzieci.

W sobotę odbył się turniej seniora 44+. Do zawodów przystąpiła drużyna z Kamieńca Ząbkowickiego oraz dwa zespoły z Ziębic. Dla zawodników było to sportowe spotkanie po latach, które przebiegało w serdecznej, przyjacielskiej atmosferze.

Pierwsze miejsce w zawodach zajął zespół Ziębice I, drugie Kamieniec Ząbkowicki, trzecie Ziębice II. W zwycięskiej drużynie wystąpili: Tadeusz Puchała, Grzegorz Bartkiewicz, Jerzy Golemo, Grzegorz Krzeptoń, Sylwester Sierszeń, Marek Zięba i Jan Sopuch.

W niedzielę swoje zawody rozgrywały dzieci. Od godz. 10.00 do 12.00 odbył się turniej Orlików – dzieci rocznika 2005-2006. Do zawodów zgłosiły się dwie drużyny Orła Ząbkowice Śl., drużyna Fundacji Młodych Sportowców ze Strzelina oraz drużyna z Ziębic. Mecze rozgrywane były systemem „lażdy z każdym”. Pierwsze miejsce w turnieju zdobyła drużyna Orzeł Ząbkowice I, która wygrała wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce zajął zespół FMS Strzelin, trzecie chłopcy z Ziębic, a czwarte Orzeł Ząbkowice II.

O godz. 12.00 rozpoczął się turniej Żaczków, dzieci z rocznika 2008-2009. W zawodach uczestniczyły dwie drużyny z Orlika z Ząbkowic Śl. I dwie drużyny z Ziębickiego Orlika. Podobnie jak starsze dzieci, zawodnicy rywalizowali ze sobą systemem „każdy z każdym”. Pierwsze miejsce w zawodach zdobył Orlik Ząbkowice I, drugie Orlik Ziębice I, trzecie Orlik Ząbkowice II i czwarte Orlik Ziębice I. Wszystkie mecze sędziował Radosław Korchan z MKS Sparta Ziębice.

GCEiS / red.

fot. GCEiS

 

Dodaj komentarz