Zakończył się sezon piłkarski…

Niestety, niedzielne zwycięstwo Sparty Ziębice w meczu z drużyną Inter Ożary nie wystarczyło, aby awansować do ligi okręgowej. Do sukcesu spartanom zabrakło… przegranej Skałek Stolec w meczu z Kolibrem Uciechów, który to zakończył się wygraną stolczan 3:0.

W ostatniej kolejce zmagań o mistrzostwo klasy A Sparta Ziębice 18 czerwca pokonała u siebie Inter Ożary 2:1. Ziębicka drużyna, z rezultatem 61 pkt., zakończyła sezon na drugim miejscu, z trzypunktową stratą do lidera, Skałek Stolec.

Spartanie przystąpili do meczu bez kilku kluczowych zawodników. W ich miejsce trener powołał zawodników z drużyny juniorskiej. Pierwsza połowa meczu była mało absorbująca dla kibiców – nieliczne akcje podbramkowe kończyły się wybiciem piłki poza boisko, bądź też interwencją bramkarzy, którzy z łatwością przechwytywali futbolówkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

W drugiej połowie pierwszego gola zdobyli goście, a chwilę później odpowiedziała Sparta – i to podwójnie. Od 65. minuty utrzymywał się wynik 2:1. Minutę po strzeleniu drugiej bramki przez spartan, w konsekwencji otrzymania drugiej żółtej kartki, czerwony kartonik obejrzał zawodnik gości, w wyniku czego kończyli oni mecz w dziesięciu. Do końca spotkania, pomimo licznych okazji obu stron, wynik nie uległ zmianie. Bramki dla Sparty Ziębice strzelili: Dawid Gwóźdź oraz Kamil Jurkowski.

Grająca w minionym sezonie w tej samej lidze Henrykowianka Henryków, przegrała w niedzielę w meczu wyjazdowym z Zielonymi Łagiewniki 8:3, kończąc sezon na 6. miejscu (z 42 pkt.) w tabeli rozgrywek, natomiast trzecia z drużyn z gminy Ziębice – Harnaś Starczówek – zremisowała z Polonią Ząbkowice Śl. 3:3 i sezon zakończyła na 10. miejscu (z 28 pkt.).

Piłkarzom Sparty, Harnasia i Henrykowianki będzie można znowu pokibicować prawdopodobnie w okolicach sierpnia, kiedy ruszy nowy sezon piłkarski.