Kierowca z zakazem, kierowca z promilami i helikopter pogotowia – policyjno-strażacki bilans tygodnia

We wtorek, 20 czerwca, o godz. 2.10, policjanci zostali wezwani na interwencję na ul. T. Kościuszki w Ziębicach. 20-letni mieszkaniec Ziębic, będący pod wpływem alkoholu (0,17 promila w wydychanym powietrzu), próbował po gzymsie dostać się na trzecie piętro budynku, do mieszkania kolegi. Niestety mężczyzna spadł na samochód znajdujący się w pobliżu, w wyniku czego doznał złamania podudzia. Do zdarzenia zadysponowano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wylądował na Stadionie Miejskim w Ziębicach. Teren jego lądowania zabezpieczała Straż Pożarna.

W piątek, 23 czerwca, o godz. 22.50 w Henrykowie policjanci z Ruchu Drogowego z Ząbkowic Śląskich, zatrzymali 41-latka, który mimo zakazu Sądu Rejonowego w Ząbkowicach Śląskich kierował pojazdem. Kierowca był trzeźwy.

W niedzielę, 25 czerwca, o godz. 9.40 na ul. Przemysłowej w Ziębicach, policjanci z Ruchu Drogowego z Ząbkowic Śląskich, zatrzymali 26-letniego motocyklistę, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Podczas zatrzymania ustalono, że mężczyzna miał 0,40 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a motocykl, którym kierował został skradziony z terytorium Włoch.

 

Dodaj komentarz