ZSP: Wakacje czas zacząć!

23 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach zakończyli kolejny rok szkolny. O godzinie 9:00 odbył się apel,  na którym wręczono nagrody i stypendia dla najlepszych uczniów, nagrodzono uczniów z najwyższą frekwencją, wyróżniono sportowców oraz rozdano uzyskane certyfikaty.

Promocję z wyróżnieniem uzyskało 17 uczniów:
Patrycja Sowa (2 LOa) – ze średnią ocen 5,33,
Paweł Drozdowski (1 TIM) – 5,33,
Angelika Świtała (2 LOa) – 5,30,
Szymon Siembida (1 LOa) – 5,24,
Ewelina Książek (1 LOa) – 5,12,
Agata Dykas (2 LOa) – 5,00,
Dagmara Burysz (2 LOa) – 5,00,
Monika Chodań (2 LOb) – 5,00,
Oliwia Wawryków (2 LOb) – 4,99,
Martyna Serafin (2 LOa) – 4,90,
Nikola Kotkowska (2 LOa) – 4,90,
Karolina Hefka (1 LOa) – 4,88,
Izabela Potyra (2 LOa) – 4,80,
Monika Kwiecień (2 LOa) – 4,78,
Karolina Panas (2 LOa) – 4,78,
Klaudia Bosiak (2 LOa) – 4,78,
Aleksandra Orłowska (1 LOa) – 4,76.

Do Stypendium Prezesa Rady Ministrów zostali wytypowani: Patrycja Sowa i Paweł Drozdowski. Nagrody Zarządu Powiatu Ząbkowickiego otrzymali: Monika Chodań, Agata Dykas i Szymon Siembida.

Dyrektor Joanna Smętkiewicz podsumowała liczne projekty, w które w minionym roku szkolnym zaangażowana była szkoła: Mediacje rówieśnicze (projekt współfinansowany przez FIO, realizowany we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 w Ziębicach i Gimnazjum Publicznym w Ziębicach), Bezpieczny powiat, Magia teatru, Tworzymy szkolną gazetkę, Zdrowe odżywianie medycyną jutra, Miód eliksirem młodości, Zagrajmy i wygrajmy, Amatorska liga koszykówki i Liga siatkówki.

Ważnym i atrakcyjnym projektem były również zagraniczne staże w ramach programu Power na zasadach Erasmus+. Praktyki zawodowe we Włoszech odbyło w tym roku szkolnym 30 uczniów, którzy wyróżniali się dobrymi wynikami w nauce i wzorowym zachowaniem. W ramach wymian zagranicznych młodzież wyjeżdżała także do Niemiec, Austrii i Stanów Zjednoczonych.

Joanna Smętkiewicz przypomniała również tegoroczne sukcesy w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Osiągnięcia uczniów i nauczycieli wskazują jednoznacznie: ostatnie dziesięć miesięcy były pełne ciężkiej pracy. Czas więc na zasłużony odpoczynek!

Redakcja ZSP Ziębice / red.

fot. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach

 

Dodaj komentarz