Jak aktywnie i twórczo spędzić wakacje w gminie Ziębice? [AKTUALIZACJA: 18.07.2017]

Wakacje w pełni. Dzieci i młodzież odpoczywają od szkoły i ładują akumulatory na kolejny rok nauki. Część z nich na wyjazdach, a część – w domu. Co robić w długie letnie dni? Jak je spędzić aktywnie lub twórczo?

Przyjrzeliśmy się ofercie zajęć wakacyjnych organizowanych przez różne instytucje Gminy Ziębice. Udało nam się dotrzeć jedynie do oferty zajęć sportowo-rekreacyjnych Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach, którą prezentujemy poniżej oraz w kalendarzu wydarzeń – „Co? Gdzie? Kiedy?”. Dotychczas nie otrzymaliśmy odpowiedzi o wakacyjną ofertę od Ziębickiego Centrum Kultury, ani od podlegającej mu Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej. Informacji na ten temat nie ma również na ich stronie internetowej. Jednak jak tylko je otrzymamy, niezwłocznie poinformujemy o tym Czytelników ziebice.info.

A oto aktualnie odbywające się zajęcia w naszej gminie:

Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY!

 

Dla zainteresowanych wakacyjną ofertą instytucji kulturalno-sportowych w innych gminach powiatu ząbkowickiego, wklejamy poniżej informacje o odbywających się tam zajęciach.

Gmina Bardo

Gmina Ciepłowody

Gmina Kamieniec Ząbkowicki

Gmina Stoszowice

Gmina Ząbkowice Śl.

Gmina Złoty Stok

 

12
Dodaj komentarz

5 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Czytelniczka

Z tego, co przeczytałam na stronie filii Biblioteki w Lubnowie odbywają się jakieś zajęcia dla dzieci. W naszej ziębickiej nawet jakby się odbywały to mało kto o tym będzie wiedział. Przekaz informacji w tej instytucji jest zerowy. Szkoda!!! Taki potencjał ma to miejsce, ale nikomu się nie chce, a tym co chcą pokazuje się ich miejsce i daje do zrozumienia, żeby się nie wychylali. Szkoda po raz drugi. Najłatwiej powiedzieć, że nie ma kasy. Jak się chce to i kasa się znajdzie. Są możliwości duże tylko trzeba chcieć z nich umieć skorzystać. Czekam na ofertę zajęć wakacyjnych dla dzieci i coś może dla dorosłych. Ostatni koncert był chyba w lutym. Obudzić się już pora….

Kulturalna

No to się ZCK popisało. W innych miejscowościach szeroki wybór zajęć różnego rodzaju, a u nas od lat bida. Wszyscy liczyli że nowa władza zrobi porządek z tym nieróbstwem, ale pani B potrafi tylko groźne miny robić, a podjąć odważną decyzję to już nie. Czy dozyjemy czasów że w tych Ziębicach będzie normalnie?

Też Kulturalne

Ta pani nie potrafi żadnych decyzji podejmować, a co dopiero odważnych!

Daniel

Przykre, że innych miejscowościach życie kulturalne kwitnie. Parę lat temu były warsztaty finansowane chyba z Qwsi. Moje dziecko chodziło. Pamiętam, że było tyle dzieci chętnych, że miejsc zabrakło. Czy to nie było sygnałem dla władz ZCK, że może ludzie potrzebują czegoś takiego? Ale po co? Prawda?

Też Kulturalne

No najwyraźniej nie. W ZCK są tylko płatne zajęcia. A jak kogoś nie stać? Takich niestety jest u nas więcej!

Ziębiczanin

Dokładnie. Nie każdego stać na zajęcia płatne. 0d kilku lat nic się nie dzieje w ZCK. Dwa koncerty na krzyż w roku. Oferta dla dzieci żadna. Siedzieć i brać kasę za nic. A i czasem kompetencji brak. Ale do emerytury się dosiedzi..

Stefania

Pamiętam czasy, kiedy żyła Pani Liguz i Pani Raìńczak. Życie kulturalne kwitło. Istniał teatr, co chwilę były koncerty. Drzwi się nie zamykały. A teraz co jest? Budynek stoi. Jakby nie apele szkolne to można by było zamurować salę. Ile koncertów było ostatnio? Warsztatów? Zajęć, wystaw? W Bibliotece też piętnaście osób a może dwie coś robią. Kiedy ZCK wróci do dawnych łask?

Pogwarki

Pamiętam te Panie. To były czasy… Jeździło się na przeglądy, turnieje tańca. Same próby były super sprawą. Zawsze było dużo dzieciaków.

Leslaw

Jeśli chodzi o Zck to jest teren P. MASLOWSKIEGO i P. BURMISTRZ nic do tego nie ma i ze nie dzieje się tam nic to tylko jego wina. A nawet jeśli chce ktos cos zrobic to sie rzuca kłody pod nogi. I tu nasuwa się pytanie czy potrzebny jest nam Dyrektor, Kierownik i jeszcze 2 akustyków ?

jarek

Tak – to pokaż tego co naprawdę chciał coś zrobić i rzucano mu kłody – tak naprawdę to kiedyś faktycznie było inaczej bo w wielu instytucjach pracowało dużo ludzi z pasją – popatrz na szkoły – za moich czasów spotkałam wielu nauczycieli potrafiących zaangażować uczniów i zaszczepić w nich pasję to wielu różny rzeczy – a teraz szkoda gadać – nikomu się nic nie chce.

Jola

Za wszystko co odbywa się w instytucjach gminnych odpowiada pośrednio burmistrz. Za tę instytucję również. A może trzeba się zastanowić, dlaczego tak się dzieje w Ziębicach. To pewnie nie tylko pieniądze. Jak się patrzy na panią burmistrz, na jej działania, sposób współpracy z ludźmi, to wszystkim się odechciewa wszystkiego. Przykład idzie od góry

olek

A ja mam pytanie – czy w tych wszystkich instytucjach pracują ludzie zatrudnieni przez obecną burmistrz – nie sądzę – i co nagle odechciało im się pracować???? Czasy Pani Liguz na które się tu powołujecie to niestety przeszłość i to dosyć daleka. Nie ma już takich nauczycieli, pedagogów którzy pracowali z pasją – a i niestety młodzież też nie taka – zaproponuj 10-ciu żeby poszli do biblioteki bo są tam ciekawe zajęcia – zobaczysz ilu pójdzie.