Fani piłki nożnej w wydaniu Sparty Ziębice mogą odetchnąć z ulgą…

…MKS Sparta Ziębice przystąpi do najbliższej rundy rozgrywek piłki nożnej w ramach A klasy – Wałbrzych mimo trudności finansowych, na jakie klub niedawno został narażony.

Do wczoraj udział MKS Sparta Ziębice w rozgrywkach ligowych stał pod dużym znakiem zapytania. Klub, który miesiąc temu zakończył sezon na drugim miejscu w tabeli, dotychczas nie zgłosił udziału w najbliższym sezonie, ponieważ doszło do sytuacji, w której został pozbawiony jednego z najważniejszych źródeł swojego utrzymania.

MKS Sparta Ziębice – na mocy porozumienia z Gminą Ziębice – swoją działalność finansuje m.in. z opłat pobieranych za korzystanie z targowiska miejskiego w Ziębicach. Miesiąc temu, w przededniu zgłoszenia klubu do nowego sezonu, Gmina Ziębice zorientowała się, że opłaty targowe pobierała bezpodstawnie, ponieważ półtora roku temu zmieniły się przepisy w tym zakresie. Gmina zaprzestała więc pobierana opłaty, a tym samym Sparta straciła główne źródło utrzymania i szanse na start w kolejnym sezonie rozgrywek ligowych.

Rozpoczęło się więc nerwowe poszukiwanie wyjścia z tej trudnej sytuacji, m.in. poszukiwanie dla klubu sponsora. Niestety próby te spełzły na niczym. Poproszeni o interwencję radni wystosowali więc do burmistrz Alicji Biry wniosek o udzielenie klubowi pomocy w postaci sponsoringu w zamian za promowanie Gminy przez klub.

Dyskusja o losach Sparty Ziębice była głównym powodem zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Rady Miejskiej, która zwykle w lipcu ma wakacyjną przerwę w obradach. Na sesję zaproszeni zostali m.in. prezes MKS Sparta Ziębice Radosław Korchan oraz dyrektor klubu Kazimierz Emerling, który podkreślał, że w ciągu 22 lat, przez które działa w klubie, nigdy nie było tak, „żeby do tego czasu nie zgłosił klubu”. – Do 5 lipca miałem wszystko załatwione – tłumaczył.

Historia ta ma na szczęście swój happy end, ponieważ burmistrz zapewniła, że zgodnie z wolą Rady wyda zarządzenie, na mocy którego możliwe będzie wsparcie klubu kwotą 35 tys. zł. Sprawa ma zostać sfinalizowana w przyszłym tygodniu…

 

fot. Agnieszka Rzepka

 

12
Dodaj komentarz

5 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Olo

Brawo Radni!

kibic

Brawo Radni!

Spartakus

Brawo Radni!

Kibic

Radni a co z innymi klubami najpierw narobiliście bałaganu z targowiskiem a teraz udajecie dobrych jak się wam grunt zapalił. Mimo to dziękujemy bardzo pani Burmistrz iż znalazła te środki by ratować radną która narobiła bałaganu

jajo

Obrady sesji były nagrywane, w obradach uczestniczyli przedstawiciele Sparty – teraz nikt się swoich słów nie może wyprzeć. Kto widział, ten wie jak burmistrz chciała pomóc i jak pomogła Rada. Może burmistrz przeprosiłaby za pobieranie na targowisku nienależnej opłaty przez półtora roku? Kibicu może tobie się grunt zapalił? BRAWO DLA RADNYCH, KTÓRZY POMOGLI!!!

olek

A może należałoby zacząć pobieranie opłat na targowisku – chociaż radna wyraźnie mówi że jest temu przeciwna – może należałoby podnieść bardzo niskie opłaty za dzierżawę gruntów od gminy – czemu też radna jest przeciwna – a wiadomo że jak radna to i kilku innych obowiązkowo. Pewnie że zdobędzie się poparcie tych którzy na tym zaoszczędzą i okazja do propagandy jest ale czy dla dobra gminy??

Naciągnięty

A może najpierw trzeba oddać to, co się pobrało (Urząd) nielegalnie? Może się trzeba przyznać do błędu, niewiedzy i arogancji?

Bolek

do Olka: Pachnie uczciwością z Henrykowa.

olek

Do Bolka: tobie to chyba wszystko jednym pachnie – idź do lekarza

Bolek

Nie chcę trafić do Twojego – on tylko MONITORUJE!

Cała gmina

Krzysiek daj spokój

luki

przecież Sparta to jest historia a historie trzeba pielęgnować .ooooo MKS!!!!