Pasowanie w szkole w Lubnowie

Rozpoczęcie nauki w szkole czy w przedszkolu jest ważnym momentem życia każdego dziecka, które z niecierpliwością  wyczekuje spotkania z nową przygodą. Czeka ono na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem i przedszkolakiem i poprzez pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej. Taki dzień nastał dziś dla uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Lubnowie.

Uroczystość pasowania rozpoczęła dyrektor szkoły Lucyna Piekarska, która przywitała rodziców i gości. Następnie dzieci pomogły im przenieść się w świat bajek, gdzie rządziły Krasnale, Biedronki, Pszczółka, Skrzaty, Czarownica i Smerfy. Dzieciaki pokazały na co je stać i udowodniły Czarownicy, że spełniają wszystkie warunki , aby zostać prawowitymi przedszkolakami i uczniami.

Po tańcu, śpiewie i recytacji Czarownica zameldowała, że dzieci są gotowe do przysięgi. W obecności wszystkich zgromadzonych uczniowie klasy pierwszej, przedszkolaki wraz z nowymi uczniami z klas starszych ślubowali dbać o dobre imię szkoły, przyrzekali uczyć się pilnie oraz swym zachowaniem sprawiać radość nauczycielom, rodzicom i kolegom. Po ślubowaniu dyrektor szkoły dokonała aktu pasowania i wręczyła pamiątkowe dyplomy.

14 października to Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Uczniowski złożył nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia samych radosnych chwil, cierpliwości, spełnienia marzeń oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Do kwiatów uczniowie dołączyli piosenkę „Szkoła”, którą wykonali: Zuzanna Smędzik i Piotr Piekarski.

Po akademii przedszkolaki i pierwszoklasiści wraz z rodzicami i wychowawczyniami udali się na słodki poczęstunek.

NSP Lubnów / red.

fot. NSP Lubnów

Dodaj komentarz