Mediatorzy z wizytą u Ministra Sprawiedliwości

Mediatorzy rówieśniczy z trzech ziębickich szkół wraz z opiekunami 19 października skorzystali z zaproszenia Ministerstwa Sprawiedliwości i wzięli udział w konferencji „Edukacja prawna młodzieży szkolnej oraz mediacja w szkole – w świetle teorii i praktyki”.

W ubiegłym roku szkolnym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, Gimnazjum Publicznego i Szkoła Podstawowa nr 2 w Ziębicach, a także Fundacja Consensius Europejskie Centrum Mediacji, realizowały projekt „Czym skorupka za młodu nasiąknie – całoroczny program konstruktywnego rozwiązywania sporów i mediacji rówieśniczych w dolnośląskich szkołach”, którego koordynatorkami były nauczycielki: Anna Wajda, Magdalena Śledź oraz Violetta Okaj.

Celem, który chciały osiągnąć było lepsze zrozumienie zjawiska konfliktu i jego skutków w szkole, rozwiązywanie konfliktów szkolnych z użyciem mediacji, zwiększenie świadomości zasad skutecznej komunikacji oraz zmiana postaw w stosunku do konfliktów występujących w szkole. Projekt realizowano m.in. poprzez szkolenie kandydatów na mediatorów oraz prowadzenie mediacji. Prowadzono także badania statystyczne konfliktów w szkołach oraz wyników mediacji.

Podczas konferencji w Ministerstwie projekt „Czym skorupka…” był przedstawiany jako przykład dobrej praktyki.

 

fot. Anna Wajda

 

3
Dodaj komentarz

3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Rodzic

Czy opiekunów jest więcej niż dzieci ? Czy mnie wzrok myli…..

Grażyna

Czy opiekunów jest więcej niż dzieci czy mnie wzrok myli….

Grażyna

Czy opiekunów było więcej niż dzieci czy mnie wzrok myli….