Ponownie pomogą najbardziej potrzebującym

Ziębickie Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta we współpracy z Bankiem Żywności we Wrocławiu podpisało umowę, na podstawie której przeprowadzi akcję dystrybucji artykułów spożywczych do najbardziej potrzebujących mieszkańców Gminy Ziębice w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2017. W tym roku Ziębickie Koło rozdało już 657 rodzinom (ponad 1600 osób), ponad 75,5 ton żywności o wartości prawie 350 000 zł.

W ramach akcji każdy zakwalifikowany przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej mieszkaniec naszej Gminy otrzyma zestaw ponad 50 kg artykułów spożywczych obejmujący: makaron jajeczny (4,5 kg), makaron kukurydziany bezglutenowy (0,5 kg), ryż biały (4 kg), herbatniki maślane (0,6 kg), mleko UHT (7l), ser podpuszczkowy dojrzewający (2,4 kg), groszek z marchewką (4 kg), fasola biała (4 kg), koncentrat pomidorowy (1,76 kg), powidła śliwkowe (1,5 kg), gulasz wieprzowy z warzywami (1,7 kg), filet z makreli w oleju (1,7 kg), szynka drobiowa (3 kg), szynka wieprzowa mielona (2,1 kg), pasztet wieprzowy (0,64 kg), cukier biały (4 kg), buraczki wiórki (1,05 kg), kasza gryczana (2 kg) oraz olej (4l).

Pomoc otrzymać może mieszkaniec Gminy Ziębice zakwalifikowany do programu przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej spełniający kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. 1268 PLN dla osoby samotnie gospodarującej i 1028 PLN dla osoby w rodzinie.

W ramach Podprogramu 2017 do Gminy Ziębice trafi ponownie ponad 70 ton żywności o wartości przekraczającej 350 tys. zł.

Tym samym Ziębickie Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta pozyskało w sumie w ciągu niespełna roku (od marca do listopada 2017 r.) ok. 700 tys. zł dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy.

Prezesem Koła jest ks. proboszcz parafii Św. Jerzego w Ziębicach Bogusław Konopka, osobą odpowiedzialną za realizację programu jest Andrzej Regner, a za dystrybucję – Jolanta Janik.

Artykuły żywnościowe będą wydawane od 29 listopada 2017 r. do 20 czerwca 2018 r. w magazynie znajdującym się w Ziębicach przy ul. Gliwickiej 4, w każdą środę w godz. 14-16.

Andrzej Regner

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Do roboty

To się nazywa psucie społeczeństwa! Ci którym naprawdę cieżko mają godność i idą do jakiejkolwiek pracy żeby koniec z końcem związać. Nawet czasu nie znajdą żeby przyjśc i stanąć w kolejce po dary. Stoją w niej w większosci pasożyty społęczne. Takie programy, rozdawnictwo nie powinno być nigdy organizowane. Ludzi trzeba pobudzać do aktywnosci na rynku pracy a nie do leżenia i podawania pod nos – a to dary, a to pińcet plus. Do roboty darmozjady zagonić.