Przypomnieli twórczość dwóch Wielkich Nieobecnych

W niedzielny wieczór, 5 listopada, Ziębickie Centrum Kultury wypełniło się dźwiękami utworów „Wielkich nieobecnych”. Tego dnia w sali widowiskowej odbył się klimatyczny koncert poświęcony twórczości Wojciecha Młynarskiego oraz Zbigniewa Wodeckiego. Z niełatwym repertuarem tych dwóch wybitnych polskich artystów zmierzyli się uczniowie Centrum Kształcenia Muzycznego „HIT” prowadzonego przez Anetę i Pawła Leńskich.

Koncert rozpoczął się wykonaniem przez pięcioosobowy zespół wokalny jednego z największych przebojów Zbigniewa Wodeckiego „Zacznij od Bacha”, co wprowadziło słuchaczy w nie lada zachwyt. Dalej swoje umiejętności wokalne zaprezentowała Klaudia Kuriata w piosence „Chłopiec na dłużej” ze słowami Wojciecha Młynarskiego, Kornelia Trela w utworze „Nauczmy się żyć obok siebie” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, a także Maciej Michalak w „Przedostatnim walcu” Wojciecha Młynarskiego.

W duecie gitarowym ze swoim nauczycielem Pawłem Leńskim wystąpił Michał Larysz prezentując fragment znanego wszystkim utworu „Pszczółka Maja”. Nie zabrakło również „Porannych łez” Młynarskiego w wykonaniu Martyny Sury oraz utworu „Nad wszystko uśmiech Twój” Wodeckiego, który zaśpiewała Gabrysia Sziler. Ewa Trębacz zaprezentowała się natomiast w piosence „Jesienny Pan” autorstwa Wojciecha Młynarskiego.

Występ uczniów uświetniła ponadto znana i lubiana Aneta Leńska, która dla publiczności wykonała utwór „Księżyc nad Kościeliskiem”, którego autorem również był Wojciech Młynarski.

Utwory prezentowane przez młodych artystów „przeplatane” były wyświetlanymi na umieszczonym na scenie ekranie filmami z oryginalnymi wersjami takich przebojów, jak „Lubię wracać tam gdzie byłem” Zbigniewa Wodeckiego i jego najbardziej znanego przeboju „Z Tobą chcę oglądać świat” wykonanego w duecie ze Zdzisławą Sośnicką czy „Jesteśmy na wczasach” w wykonaniu Wojciecha Młynarskiego.

Uczniowie szkoły muzycznej zaprezentowali się wyśmienicie, prezentując bardzo wysoki poziom, co potwierdziły brawa zgromadzonych na sali słuchaczy.

 

fot. Agnieszka Rzepka

 

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
MAdzia

Super koncert !!!