Zwycięskie „Laboratorium urody”

Na początku bieżącego roku szkolnego Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach przystąpiło do programu  „Decydujesz, pomagamy”, zgłaszając do konkursu projekt „Laboratorium urody”. W połowie listopada organizatorzy konkursu – Fundacja Tesco Polska, Tesco Dzieciom oraz Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” – ogłosili, że projekt znalazł się na liście zwycięzców, a tym samym otrzymał dofinansowanie w wysokości 5000 zł.

Spośród wszystkich zgłoszonych w Polsce projektów wybrano 410 i przydzielono je do poszczególnych mikroregionów, w których odbywało się głosowanie. Na projekt ziębickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych można było głosować w sklepach Tesco w Ziębicach, Strzelinie i Nowej Rudzie od 1 do 31 października. Projekt otrzymał 24277 głosów.

Aby zachęcić do głosowania, uczniowie klas I LO a i I LO b opracowali strategię promocji i cały miesiąc zachęcali klientów Tesco do oddawania głosów na „Laboratorium urody”. Oprócz ulotek i plakatów promowały go happeningi oraz nakręcony przez uczniów film pt. „Baśń o królewnie dbającej o urodę”.

Jak podkreśla autorka projektu Ewelina Dreszer: – Planowane działania są odpowiedzią na nurtujące wielu z nas pytania dotyczące naturalnej pielęgnacji oraz prewencji chorób skóry. Dzięki uzyskanej dotacji zorganizujemy w szkole cykl zajęć i warsztatów – mówi. – Ich uczestnicy zostaną zapoznani z  sekretami naturalnych źródeł piękna. Dowiedzą się, jak czytać składy kosmetyków i czego w nich unikać. Nauczą się prostych receptur opartych na naturalnych składnikach oraz poznają tajniki sprzątania domu bez chemii. Z warsztatów, oprócz bezcennej wiedzy, każdy wyniesie własnoręcznie wykonane kosmetyki i środki czystości – dodaje.

ZSP Ziębice

fot. ZSP Ziębice

 

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Dorotka

Super, mam już dość wszechobecnej chemii! Sztuczne dodatki są obecnie dodawane do wszystkiego!!! NATURA GÓRĄ!