Zaszczytny tytuł „Nauczyciel na medal” dla pięciorga nauczycieli z gminy Ziębice

Ewelina Dreszer, Anna Wajda i Grzegorz Noculak, a także Violeta Okaj i Patrycja Kuś to nauczyciele na medal!

15 grudnia podczas Dolnośląskiego Kongresu Edukacyjnego w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli z poszczególnych powiatów województwa dolnośląskiego oraz finalistów etapu wojewódzkiego. Poprzedził go plebiscyt, który odbywał się w podziale na trzy kategorie: nauczycieli klas 1-3, klas 4-8 i gimnazjum oraz klas ponadgimnazjalnych, a zwycięzcy zostali wyłonieni w drodze sms-owego głosowania.

Spośród 900 kandydatów w pierwszym etapie głosowania wyłoniono 234 finalistów w poszczególnych powiatach, następnie 78 medalistów, ale tylko 9 zwycięzców finału wojewódzkiego. Z gminy Ziębice w finale znalazło się pięciu nauczycieli.

Finalistką etapu wojewódzkiego została Ewelina Dreszer, która zajęła trzecie miejsce w województwie wśród nauczycieli klas ponadgimnazjalnych. W tej kategorii triumfowali także Anna Wajda oraz Grzegorz Noculak, którzy zostali laureatami drugiego i trzeciego miejsca w etapie powiatowym. Wszyscy reprezentowali Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach. Ponadto, dwie nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach – Patrycja Kuś oraz Violetta Okaj – zajęły drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji nauczycieli klas 1-3 powiatu ząbkowickiego.

Gratulujemy!

Plebiscyt  „Nauczyciel na Medal” zorganizowała Gazeta Wrocławska, a honorowym patronatem objął go Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

 

fot. ZSP Ziębice

 

Dodaj komentarz