Śladem starych pocztówek

W pochmurne czwartkowe przedpołudnie (11 stycznia) przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach rozpoczął się pieszy rajd po Ziębicach śladem starych pocztówek.

W rajdzie uczestniczyli uczniowie klasy 2a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach wraz z wychowawczynią Patrycją Kozdrowską-Kuś i nauczycielką Małgorzatą Gałuszką oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią Katarzyną Gębską. Organizatorką i pomysłodawczynią rajdu była Dominika Samborska – pracownik Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Ziębicach.

Uczniowie dwa dni wcześniej odwiedzili w CITiK-u wystawę „Ziębice na starej pocztówce”, a podczas rajdu mogli obejrzeć pocztówkę i porównać przedstawione na niej miejsce ze stanem obecnym. Na trasie rajdu znalazły się: budynek Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach, ul. Gliwicka, Park Miejski, ul. Adama Mickiewicza, ul. Wałowa, ul. Tadeusza Kościuszki, Rynek, ul. Kolejowa, ul. Grunwaldzka. Ostatnim punktem rajdu była Brama Paczkowska. Przy każdym z tych miejsc przedstawionych na pocztówkach uczniowie pozowali do zdjęcia, które przypominało to z pocztówki. Rajd był okazją do nauki historii naszego miasta, ale także zapoznania uczniów z topografią miasta.

Kolejny pieszy rajd śladami dawnych pocztówek odbędzie się 23 stycznia o godz. 10.00. Wezmą w nim udział dzieci z półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach.

 

Galeria zdjęć
fot. Agata Antczak

Dodaj komentarz