Piękno jest Kobietą!

Wczoraj po południu, w Centrum informacji Turystycznej i Kulturalnej w Ziębicach, odbyło się spotkanie pod hasłem „Piękno jest Kobietą”, które w całości poświęcone było zdrowiu kobiet – żywieniu oraz mięśniach dna miednicy.

Część dotyczącą żywienia poprowadziła dietetyk Magdalena Hajduk, która omówiła główne różnice w żywieniu kobiet i mężczyzn. Jak się okazuje, mężczyźni naprawdę są z Marsa, a kobiety z Wenus. Kult mężczyzny mięsożercy jest bardzo mocno zakorzeniony w naszej kulturze, co często wiąże się ze źle skomponowaną dietą.

Kobiety natomiast częściej wybierają „dietę królika” – opierając swoje codzienne menu na przysłowiowej marchewce i sałacie. Zawartość talerza ma ogromny wpływ na pracę gospodarki hormonalnej kobiety, stąd tak ważna jest różnorodność i jakość żywności. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku młodych kobiet w wieku prokreacyjnym.

Temat mięśni dna miednicy omówiła fizjoterapeutka Gabriela Zięba. Prelegentka zwracała uwagę na to, że silne mięśnie dna miednicy mogą ułatwić poród, przyspieszają regenerację po porodzie czy innych zabiegach w obrębie jamy brzusznej, są również skuteczne w przypadku problemów z nietrzymaniem moczu. Uczestniczki mogły wraz z fizjoterapeutką wykonać kilka prostych ćwiczeń, które w codziennym życiu mogą im pomóc zadbać o mięśnie dna miednicy.

                                                                                                                                                             CITiK / red.

Galeria zdjęć
fot. CITiK / Agata Antczak

4
Dodaj komentarz

1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Emilka

Bardzo żałuję, że brakuje mi czasu na udział w tych spotkaniach. Co chwilę w Centrum jest coś nowego i ciekawego. Może tłumów nie ma, ale pewnie jest za to kameralnie i rodzinnie. W dużych miastach takie spotkania są płatne i bierze w nich udział dużo więcej osób, więc jest szansa, że inicjatywy w Ziębicach się rozrosną i z czasem przyciągną do centrum turystyki więcej osób – z korzyścią dla nich samych.

Janek

Niech mi ktoś wytłumaczy proszę dlaczego takie spotkania lub wykłady nie odbywają się w ZCK ? Bardzo dobrze że są takie inicjatywy tylko nie pojmuję po co jest w takim razie ZCK. Dzięki z góry za wytłumaczenie.

Zosia

Ponieważ CITiK jest częścią ZCK. Pozdrawiam

Patrycja

A dlaczego nie miałyby się odbywać w CITiK-u. Dobra lokalizacja, ładne wnętrze. W ZCK odbywają się inne zajęcia. Szkoda, że wszystkie płatne 🙁