15. Gminny Konkurs Matematyczny: mistrzowie matematyki wyłonieni

Po raz piętnasty w Szkole Podstawowej nr 2 w Ziębicach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny, którego inicjatorem była Anna Grabiec – nauczycielka matematyki. W konkursie wzięło udział 40 uczniów z klas 4-7 szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 2 i 4 w Ziębicach, Szkoły Podstawowej w Henrykowie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lubnowie oraz Szkoły Podstawowej w Ciepłowodach.

Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie w ciągu 60 minut testu składającego się z 15 zadań zamkniętych i 3 otwartych. Najlepiej poradzili sobie z nimi: Mateusz Jarosz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach, Marzena Sabaj ze Szkoły Podstawowej w Henrykowie oraz Krzysztof Kurnik i Oliwia Sopuch ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach, którzy zdobyli tytuł Mistrzów Matematyki. Natomiast tytuł Wicemistrza przyznano Małgorzacie Kraczkowskiej i Kamili Cholewie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach oraz Annie Dudek i Wiktorowi Skrzypnikowi ze Szkoły Podstawowej w Henrykowie.

Mistrzowie otrzymali dyplomy, statuetki „Mistrza Matematyki” i nagrody rzeczowe, natomiast wicemistrzowie – dyplomy i nagrody rzeczowe.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Anna Grabiec, Iwona Damm, Ewa Krawiec, Iwona Samaryk, Dominika Szczypkowska-Łopatka i Adriana Sołtysik.

Anna Grabiec / red.

Galeria zdjęć
fot. Szkoła Podstawowa nr 2

3
Dodaj komentarz

2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Obserwator

W tym artykule są poważne nieścisłości…..albo redaktor nie przygotował się albo organizator podał fałszywe informacje. O.Sopuch,K Kurnik, K.Cholewa,M.Kracxkowska są uczniami Szkoły nr 4 wZiebicach.

Obserwator

O …i naniesiono poprawki