Piłkarki ręczne z ZSP Ziębice: najlepsze w strefie wałbrzyskiej

13 marca w Hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich odbył się Finał Strefy Wałbrzyskiej w piłce ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. W turnieju wzięły udział drużyny ze Szczawna-Zdroju, Kłodzka, Świdnicy i Ziębic.

Ziębice w rozgrywkach reprezentowała trenująca pod okiem Marka Matkowskiego drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, w składzie: Agata Lebowska, Martyna Pałys, Aleksandra Starżyk, Monika Lebowska, Angelika Bąbasz, Marysia Marynowicz, Angelika Makowiecka, Alicja Jajor, Judyta Hałaniuk, Ewa Kwiatkowska oraz Wiktoria Zeman.

Turniej rozpoczął się meczem dziewcząt  ze Szczawna i Świdnicy, z którego zwycięsko wyszły reprezentantki Świdnicy. W drugim meczu na parkiecie można było zobaczyć drużyny z Ziębic i Kłodzka. Po niecałych trzech minutach gry zawodniczka drużyny przeciwnej doznała poważnej kontuzji, przez co trzeba było wstrzymać rozgrywkę. Po wznowieniu zegara pierwsze punkty należały do przeciwniczek. Kiedy było 3:0, zawodniczka ZSP Ziębice została sfaulowana i został przyznany jej rzut karny, którego nie zmarnowała i trafiła pierwszą bramkę.  Po dwunastu minutach gry wynik wynosił 4:2 dla Kłodzka. Drugą połowę spotkania dziewczęta z Ziębic rozpoczęły wyśmienicie, gdyż już po trzech minutach gry zremisowały. Po chwili wysunęły się na prowadzenie i tak zostało do końca. W ostatnich sekundach wpadł dodatkowy punkt i rozgrywka ostatecznie zakończyła się zwycięstwem 7:5 dla Ziębic.

Po tym wyczerpującym meczu reprezentacja ZSP miała chwilę odpoczynku, ponieważ na parkiecie rozgrywał się mecz o trzecie miejsce pomiędzy Szczawnem a Kłodzkiem. Po dłuższej przerwie nasze zawodniczki stanęły do walki o złoto z drużyną ze Świdnicy. Pierwsze cztery minuty należały do reprezentantek Ziębic – zarówno pod względem ataku, jak i obrony – ponieważ zawodniczki trafiły kilka bramek i nie pozwoliły zdobyć ani jednego punktu przeciwniczkom. Dopiero około piątej minuty Świdnica trafiła pierwszą bramkę, a po siedmiu minutach gry był remis. Jednak ziębiczanki poradziły sobie świetnie i zakończyły pierwszą połowę wynikiem 6:3. Po ponownym wyjściu na parkiet każda z drużyn zdobyła po punkcie i walczyła zaciekle o każdy kolejny. Gdy do końca spotkania zostały trzy minuty, wynik wynosił 10:6 dla ZSP Ziębice. Zawodniczki dołożyły jeszcze parę trafień i na koniec wynik wynosił 12:7 dla Ziębic.

Rozgrywki zakończyły się wygraną Ziębic. Drugie miejsce zajęły reprezentantki Świdnicy, trzecie – Kłodzka, a na ostatnim, czwartym miejscu uplasowała się drużyna ze Szczawna-Zdrój. Dodatkowo, jedna z ziębiczanek – Martyna Pałys – otrzymała dyplom dla najlepszej zawodniczki turnieju.

Teraz dziewczyny z „Ceglaka”, jako mistrzynie Strefy Wałbrzyskiej,pojadą do Lubina, aby tam rozegrać mecze na Mistrzostwach Dolnego Śląska.