Możesz wymienić stary piec na ekologiczny. Otrzymasz nawet 10 tys. dofinansowania!

Mieszkańcy gminy Ziębice mogą otrzymać dofinansowanie na zmianę sposobu ogrzewania ze starych, nieefektywnych kotłów opalanych paliwem stałym, na nowoczesne – przyjazne środowisku źródło ciepła. Trwa nabór wniosków!

W ramach dofinansowania można uzyskać: do 10 tys. zł. – na wymianę ogrzewania w domu jednorodzinnym, do 7 tys. zł. – na wymianę ogrzewania w lokalu mieszkalnym lub do 4 tys. zł. na mieszkanie – do wymiany ogrzewania obsługującego kilka lokali mieszkalnych.

Wymiana nieekologicznego ogrzewania jest w naszej gminie, a zwłaszcza w Ziębicach, bardzo istotna, ponieważ w sezonie grzewczym występuje tu poważny problem ze smogiem. Potwierdził to Dolnośląski Alarm Antysmogowy, który na początku roku, przy wykorzystaniu aparatury zainstalowanej na balkonie ziębickiego Muzeum, badał występowanie wysokiego stężenia pyłu zawieszonego w powietrzu (więcej na ten temat można przeczytać tutaj >>).

Nabór wniosków o dofinansowanie potrwa do 16 kwietnia. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel.: 74 816 38 37 lub 74 816 38 35.

 

fot. Agnieszka Rzepka

 

Dodaj komentarz