Pokazali wysoki poziom ziębickiej siatkówki

W minioną sobotę, 7 kwietnia, pięćdziesięciu siatkarzy z terenu powiatu ząbkowickiego i kłodzkiego zafundowało amatorom siatkówki sporą garść sportowych emocji. W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach przez cały dzień trwały rozgrywki w ramach 1. Ziębickiego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Faraona. Gminę Ziębice reprezentowały dwie drużyny – Faraon 1 i Faraon 2. Poza nimi zagrały także drużyny z Budzowa, Ząbkowic Śl., Wojborza i Kłodzka.

Wszystkie drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej zagrali: Faraon 2 Ziębice, STS Budzów i Firefighters, a w drugiej – Faraon 1 Ziębice, Dream-Team Wojbórz i Czarno-Biali Kłodzko. Mecze były rozgrywane do dwóch wygranych setów. Mecze sędziował Marek Matkowski, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach.

Wyniki rundy zasadniczej ukształtowały się następująco:

w Grupie 1:

 • Faraon 2 Ziębice – Firefighters: 2:1 (23:25, 25:23, 15:11),
 • Firefighters – STS Budzów: 0:2 (17:25, 24:26) oraz
 • STS Budzów – Faraon 2 Ziębice: 2:0 (25:21, 25:22),

a w Grupie 2:

 • Faraon 1 Ziębice – Czarno-Biali Kłodzko: 2:0 (25:14, 25:16),
 • Czarno-Biali ‎Kłodzko – Dream-Team Wojbórz: 2:0 (25:20, 25:21) oraz
 • Dream-Team Wojbórz – Faraon 1 Ziębice: 2:0 (25:10, 25:19).

W półfinale zagrały STS Budzów z Dream-Teamem z Kłodzka – 0:2 (16:25, 17:25) oraz Faraon 2 z Faraonem 1 – 0:2 (15:25, 19:25). Z kolei w meczu o trzecie miejsce zmierzyli się ze sobą: STS Budzów z Faraonem 2 i po zaciętym pojedynku lepsi okazali się zawodnicy z Budzowa, wygrywając 2:0 (25:22, 25:18).

 • W wielkim finale drużyna z Kłodzka miała okazję do rewanżu za porażkę z rundy zasadniczej z pierwszą drużyną gospodarzy 2:0. Jednak i tym razem gospodarze nie okazali się gościnni i pewnie zwyciężyli z takim samym wynikiem, jak w pierwszym spotkaniu (25:20, 26:24), jednocześnie zapewniając sobie zwycięstwo w całym Turnieju.

Rozgrywkom towarzyszył także Konkurs gwoździa, w którym zmierzyło się ze sobą dziesięciu zawodników. Zwycięzcą okazał się ziębiczanin – Paweł Dobrzański.

Na zakończenie Turnieju zwycięskim drużynom wręczono pamiątkowe medale i puchary. Przyznano też nagrody indywidualne, które trafiły w ręce najlepiej zagrywającego zawodnika, którym okazał się Dominik Huzarewicz z drużyny STS Budzów, najlepiej punktującego zawodnikaMichała Pawlusa z drużyny Kłodzko. Nagroda Publiczności trafiła w ręce Konrada Namioty z Faraona 2, a MVP (nagrodę dla najbardziej wartościowego zawodnika) meczu finałowego przyznano Kacprowi Przybyło ze zwycięskiej drużyny Faraon 1.

Jestem szczęśliwy, że zostałem wybrany MVP Turnieju, po tym jak minimalnie przegrałem Konkurs gwoździa – śmieje się Kacper Przybyło. – Przede wszystkim cieszy wygrana całej drużyny i styl, w jakim to zrobiliśmy. Dla tych ludzi, dla tej atmosfery, jaka tu panuje, przyjeżdżam ponad 20 km na każdy trening – dodaje Kacper.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z dzisiejszego dnia. Pod względem sportowym nasza gra układała się tak, jak sobie to zaplanowaliśmy. W każdym meczu, w każdym secie kontrolowaliśmy sytuacje na boisku i nawet na chwile nie pozwoliliśmy przeciwnikom na wygranie choćby jednego seta – z zadowoleniem komentuje Paweł Dobrzański, kapitan oraz trener drużyny Faraon Ziębice.

Podkreślić należy nie tylko dobrą grę, ale również bardzo dobrą organizację Turnieju, zwłaszcza że była to jego pierwsza edycja. Zaproszone do rozgrywek drużyny reprezentowały wysoki poziom gry, wielokrotnie fundując publiczności widowiskowe akcje. Organizatorzy zapewnili zawodnikom ciepłe posiłki, zimne przekąski, napoje oraz słodkie wypieki. Ponadto, impreza była na bieżąco komentowana, a w roli konferansjera wystąpił Bartosz Siemieniec.

Składy drużyn 1. Ziębickiego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Faraona:

 • Faraon Ziębice 1: Paweł Dobrzański – kapitan, Jarosław Kociuba, Jakub ‎Kopciński, Tomasz Polak, Marcin ‎Popęda, Kacper ‎Przybyło, Łukasz ‎Sołtysik i Krzysztof ‎Trzcieliński.
 • Faraon Ziębice 2: Piotr Pęcak – kapitan, Grzegorz ‎Barwiołek, Robert ‎Kotkowski, Mateusz ‎Kupczak, Szymon ‎Kupczak, Konrad ‎Namiota, Robert ‎Perłowski, Wiktoria ‎Soroka, Sławomir ‎Trzcieliński i Maciej ‎Zakrzeczkowski.
 • Czarno-Biali Kłodzko: Przemysław Ciosek – kapitan, Jan ‎Błotnicki, Michał ‎Pawlus, Maciej ‎Spora, Marcin ‎Wojtyś i Mateusz ‎Kubasiak.
 • Dream-Team Wojbórz: Jacek Hawryło – kapitan, Przemysław ‎Hawryło, Mateusz ‎Traczak, Grzegorz ‎Jarowicz, Dominik ‎Obręcki, Maciej ‎Michilewicz i Dawid ‎Szymczyk.
 • Firefighters: Kamil Pilarczyk – kapitan, Ryszard ‎Gerlach, Rafał ‎Błauciak, Daniel ‎Błauciak, Marcin ‎Kolasa, Daniel ‎Józwiszyn i Paweł ‎Kwiek.
 • STS Budzów: Wiktor Chalcarz – kapitan, Michał ‎Powązka, Dawid ‎Nędza, Łukasz ‎Bazan, Marcin ‎Gancarz, Dariusz ‎Kluz, Mateusz ‎Wojtaszczyk, Michał Bartecki, Dominik ‎Hizarewicz i Krystian ‎Lorenz.

Ziębicka siatkówka przeżywa okres rozkwitu?

Jak się okazuje ziębicka siatkówka ma się całkiem dobrze. – Od kilku miesięcy zauważyłem w Ziębicach dużo chęci i zamiłowania do uprawiania siatkówki. Na treningi, które odbywają się dwa razy w tygodniu, regularnie przychodzi coraz większa grupa osób, bez względu na płeć i wiek – mówi kapitan Faraona, Paweł Dobrzański. Dzięki tym osobom i ich zaangażowaniu postanowiliśmy odtworzyć w Ziębicach drużynę siatkarską, uczestniczyć w amatorskich turniejach w regionie i reprezentować gminę Ziębice. A teraz wspólnymi siłami i z pomocą Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach zdecydowaliśmy się zorganizować turniej „u siebie”, promując siatkówkę w naszym mieście – dodaje.

Zawodnicy Faraona wytrwale trenują, dzięki czemu osiągają sukcesy, godnie reprezentując naszą gminę. W zeszłym roku uczestniczyli w dwóch turniejach w Strzelinie, zajmując w jednym z nich drugie miejsce. Natomiast w tym roku Faraoni zdążyli już zagrać w Bielawie, Dzierżoniowie (zajmując 2. miejsce) oraz w Budzowie. Startują też w Otwartych Mistrzostwach Wrocławia, gdzie swój pierwszy ligowy mecz wygrali 2-0.

 

ziebice.info było patronem medialnym Ziębickiego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Faraona i już dziś czekamy na drugą edycję tego sportowego wydarzenia. Z przyjemnością ponownie obejmiemy go naszym patronatem!

 

 

Galeria zdjęć
fot. Agata Antczak, Agnieszka Rzepka

Dodaj komentarz