Igrzyska Sportowe Seniorów – Ziębice 2018: zagłosuj, a zostaną zorganizowane!

Seniorzy pokazują na co ich stać: Igrzyska Sportowe Seniorów – Ziębice 2018” – projekt pod taką nazwą został zgłoszony do tegorocznej edycji programu Aktywny Dolny Śląsk i został dopuszczony do głosowania. Jeśli otrzyma odpowiednie poparcie Dolnoślązaków, zostanie zrealizowany. Głosowanie właśnie się rozpoczęło!

Oddaj głos na Igrzyska Sportowe Seniorów – Ziębice 2018 >>

Co ma szansę wydarzyć się w Ziębicach, w ramach Igrzysk Sportowych Seniorów? Późnym latem w Ziębicach będą mogli się spotkać amatorzy aktywnego spędzania wolnego czasu w wieku 55+ z całego Dolnego Śląska i nie tylko. Wezmą udział w grach zręcznościowych oraz rywalizacji w popularnych dyscyplinach sportowych. Wydarzeniu towarzyszyć będą występy artystyczne oraz zajęcia z ekspertami i pasjonatami zdrowego stylu życia. Przy okazji Igrzysk zarówno uczestnicy tych sportowych zmagań, jak i osoby je dopingujące, będą mogły doświadczyć uroku Ziębic i ich okolic…

Jak można oddać głos na Igrzyska? Wystarczy wejść na stronę głosowania (tutaj >>), spośród projektów sportowych i turystycznych wybrać projekt nr 194 – Seniorzy pokazują na co ich stać: Igrzyska Sportowe Seniorów – Ziębice 2018, wpisać imię, nazwisko, kod pocztowy, pesel i numer telefonu komórkowego, a następnie oddać głos. Aby go potwierdzić, należy jeszcze przepisać do formularza kod otrzymany sms-em. Głosowanie potrwa do 22 kwietnia 2018 r. do godziny 23.59.

Pomysłodawczyniami zorganizowania w Ziębicach Igrzysk Sportowych Seniorów są Janina Lacel i Agnieszka Rzepka z Fundacji „Teraz Ziębice”. – Seniorzy to bardzo aktywna grupa społeczna, która chętnie bierze udział w wydarzeniach kulturalnych, sportowych, charytatywnych. Wiem o tym, bo należę do tego środowiska i na co dzień obserwuję jego aktywność, zapał i zaangażowanie. Chcemy tym bardziej je podsycać właśnie poprzez organizację Igrzysk – mówi Janina Lacel, prezes Fundacji.

Pomysł zorganizowania w naszej gminie Igrzysk Sportowych Seniorów narodził się wiele lat temu, jednak nigdy nie było odpowiedniego momentu na jego realizację. Być może teraz będzie właściwy. Potrzebujemy jednak pomocy Dolnoślązaków – bez ich głosów to przedsięwzięcie się nie uda – zwraca uwagę Agnieszka Rzepka, wiceprezes Fundacji. – Zachęcamy więc do głosowania na tę inicjatywę oraz do przekazywania informacji o niej rodzinie i znajomym. Liczy się każdy głos! – dodaje.

Program Aktywny Dolny Śląsk to dolnośląski budżet obywatelski realizowany w podziale na 5 okręgów: jeleniogórski, wałbrzyski, legnicki, wrocławski oraz we Wrocławiu. W każdym z okręgów zrealizowanych zostanie minimum 10 projektów z najwyższą liczbą głosów, w tym cztery z dziedziny kultury i sześć – z obszaru sportu i/lub turystyki. W kategorii sportowo-turystycznej w okręgu wałbrzyskim do głosowania dopuszczono 25 projektów, w tym Igrzyska Sportowe Seniorów.

Łącznie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego wpłynęło 197 wniosków, spośród których do głosowania dopuszczonych zostało 151.

 

fot. freepik.com

 

3
Dodaj komentarz

3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
seniorka

LUDZIE!!! GŁOSOWAĆ!!!!

Ewelina

Sądzę, że taka impreza ma sporą szansę na sukces, zwłaszcza, że Ziębice to (i tu bez złośliwości) miasto emerytów i rencistów. Ja swój głos już oddałam.

Ksiądz

Zorganizujcie MMA dla seniorów.