Brąz w Finale Dolnego Śląska w Piłce Ręcznej Dziewcząt

28 marca, w Lubiniu, odbył się Finał Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Wzięły w nim udział drużyny z Wrocławia, Lubina i Ziębic.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach, grający pod opieką Marka Matkowskiego, reprezentowała drużyna, w składzie: Ewa Kwiatkowska, Judyta Hałaniuk, Agata Lebowska, Monika LebowskaAngelika BąbaszMartyna PałysAngelika Makowiecka, Marysia Marynowicz, Ala Jajor i Aleksandra Starżyk.

Turniej otworzył mecz pomiędzy drużyną z Ziębic a drużyną z Wrocławia. Pierwsze punkty należały do wrocławianek, natomiast pierwsze punkty dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych zdobyła Martyna Pałys. W momencie, w którym zegar skończył odmierzać czas, wrocławianki mogły cieszyć się zwycięstwem. Drugi mecz należał do Lubina, gdyż jego reprezentantki wygrały z Wrocławiem (15:12). Jako ostatnie na parkiet wyszły zawodniczki z ZSP, aby zmierzyć się z Lubinem. Tuż po sześciu minutach gry do remisu brakowało dwóch punktów – jednak to przeciwniczki okazały się mocniejsze.

Na najwyższym podium stanęły zawodniczki Lubina. Wicemistrzyniami zostały dziewczęta z Wrocławia, a piłkarki ręczne z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach, uplasowały się na trzeciej pozycji. Najlepszą zawodniczką z ziębickiej drużyny została Agata Lebowska.

ZSP Ziębice / red.

fot. ZSP Ziębice

 

Dodaj komentarz