Młodzi naukowcy na 5. Regionalnym Festiwalu Naukowym E(x)plory

16 marca młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach wybrała się do Wrocławskiego Parku Technologicznego, na 5. Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory, którego celem jest zachęcenie młodych ludzi do realizowania własnych projektów badawczych. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Zaawansowanych Technologii oraz Wrocławski Park Technologiczny.

W Festiwalu wzięli udział uczniowie z drugiego roku technikum informatycznego. Podczas spotkania konstruowali hydrauliczne ramię robota z kartonów i strzykawek. Dowiedzieli się, jak działa łódź podwodna – samodzielnie budując nurka, który zanurza się dzięki zmianie ciśnienia wody. Uczestniczyli również w wykładzie „Fizyka i muzyka”, podczas którego prowadzący zapoznał ich z najważniejszymi aspektami fizyki dźwięku, szczególnie takiego, który generowany jest w instrumentach muzycznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska naukowe „Robo-Show”, czyli pokazy robotów. Uczniowie obserwowali walki robotów oraz robota układającego kostkę Rubika.

Młodzi naukowcy mieli okazję przyjrzeć się z bliska 160 projektom zgłoszonym do Konkursu Naukowego E(x)plory, który jest najważniejszym wydarzeniem podczas festiwalu.

ZSP Ziębice / red.

fot. ZSP Ziębice

Dodaj komentarz