9. Konkurs dla Przedszkoli w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”

W czwartek, 19 kwietnia w Przedszkolu na Orlej Polanie w Ziębicach, odbył się cyklicznie realizowany Konkurs dla Przedszkoli organizowany w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” oraz „Czytające Przedszkola”. Była to już dziewiąta edycja tego konkursu.

Głównymi celami konkursu było wprowadzenie dzieci w świat literatury, rozwijanie i poszerzanie wiedzy o świecie, rozbudzanie ciekawości świata i wyobraźni oraz nauka obcowania z literaturą w sposób samodzielny, refleksyjny i twórczy.

W tym roku konkurs poświęcony był twórczości Wandy Chotomskiej – zmarłej w ubiegłym roku poetki, która była jednym z najbardziej znanych twórców literatury dla dzieci w naszym kraju. Pozostawiła po sobie ogromny dorobek literacki przeznaczony dla najmłodszych czytelników. Jej wiersze cieszące się od lat niesłabnącym powodzeniem wprowadzają czytelników w cudowny i fantastyczny świat w sposób niezwykły, dowcipny i zaskakujący – dając dzieciom radość, uśmiech i wzruszenie.

W jury konkursowym zasiadły: Monika Rakus z Biblioteki Publicznej w Ziębicach, Renata Stuglik z Biblioteki przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ziębicach oraz Katarzyna Kolega – dyrektor Przedszkola Na Orlej Polanie w Ziębicach. W tegorocznym konkursie, który przebiegał pod hasłem „Dla każdego coś śmiesznego – Wandy Chotomskiej”, jak co roku wzięły udział trzy drużyny z trzech przedszkoli: Przedszkola Miejskiego nr 1 w Ziębicach w składzie: Zuzanna Lach, Oskar Sikora, Michał Sawicki, Gracjan Szewczyk i Ksawery Kaszuba. Przedszkola Publicznego w Henrykowie w składzie: Laura Brzóska, Lena Cierpisz, Amelia Dudek, Karol Matczuk i Karol Woźniak oraz drużyna z Przedszkola Na Orlej Polanie w Ziębicach: Bartosz Nowak, Nikodem Kustra, Lena Leśniowska, Zuzanna Bazylak oraz Sylwester Sanocki.

Jury czuwało nad przebiegiem konkursu – oceniało wykonane przez dzieci konkursowe zadania oraz przyznawało drużynom punkty. Sędziowie nie mieli łatwego zadania, gdyż wszyscy uczestnicy przygotowali się do konkursu znakomicie, a rywalizacja konkursowa była bardzo wyrównana. Wszystkie konkurencje i zadania miały charakter zabawowy.

Po podliczeniu punktacji wyłoniono zwycięzców tegorocznej rywalizacji, a 9. edycję Konkursu dla Przedszkoli wygrały przedszkolaki z Przedszkola na Orlej Polanie w Ziębicach, zdobywając 36 pkt. Na drugim miejscu – z 35 pkt. – uplasowała się grupa z Przedszkola Publicznego w Henrykowie, a miejsce trzecie zajęły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Ziębicach – z 32 pkt.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy medal, dyplom, zbiór wierszy Wandy Chotomskiej oraz owocowy prezent. Dodatkowo, drużyny nagrodzone zostały pucharami, dyplomami oraz nagrodami w postaci zestawu gier i książeczek dla dzieci.

 Przedszkole na Orlej Polanie / red.

Galeria zdjęć
fot. Przedszkole na Orlej Polanie

 

Dodaj komentarz