Układają ścieżkę na 6. Targach Edukacyjnych…

We wtorek, 24 kwietnia, w Ziębickim Centrum Kultury, odbyły się 6. Targi Edukacyjne w ramach wspólnej inicjatywy Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach oraz Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Ziębicach.

W tegorocznych targach brali udział uczniowie klas trzecich z Zespołu Szkól Samorządowych w Henrykowie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach. Ideą Targów Edukacyjnych jest przedstawienie w jednym miejscu i czasie młodzieży pełnej oferty edukacyjnej, która pozwoli dobrze zaplanować przyszłość edukacyjno-zawodową.

W czasie Targów swoją ofertę zaprezentowało dziewięć szkół: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach, Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Zawodowych oraz Szkoła Branżowa Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości z Ząbkowic Śląskich, Zespół Szkół w Tułowicach, Zespół Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie, Zespół Szkół nr 1 w Dzierżoniowie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ludowe Polskim, a także Zespół Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie.

Wtorkowe Targi Edukacyjne były okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych. Przedstawiciele szkół oprócz broszur i ulotek informacyjnych przedstawili zebranej młodzieży filmy oraz prezentacje multimedialne. Podczas Targów dużym wsparciem dla młodzieży były konsultacje z doradcą zawodowym – Pauliną Czerny z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP z Ząbkowic Śląskich oraz Urszuli Oleksy – z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Wałbrzycha. Informację dotyczącą kształcenia branżowego oraz warunkach uzyskania praktyki u pracodawców współpracujących z Hufcem Pracy w Ziębicach uczniowie mogli uzyskać od Agnieszki Bednarczyk. Pracownicy OHP promowali również kursy darmowych szkoleń w ginących zawodach, a także Elektroniczne Centrum Aktywizacji Młodzieży i stronę internetową – dokariery.pl.

Udział w Targach Edukacyjnych z pewnością ułatwił młodzieży znalezienie odpowiedzi na pytanie: Jakie zawody mogą wykonywać, wybierając konkretną placówkę oświatową?

Violetta Wolny / red.

Galeria zdjęć
fot. Violetta Wolny

Dodaj komentarz