Przedszkolaki na 26. Otwartych Mistrzostwach Wrocławia w Szachach

W sobotę, 12 maja, mali szachiści z Przedszkola na Orlej Polanie wzięli udział w 26. Otwartych Mistrzostwach Wrocławia w Szachach dla Dzieci, które odbyły się w MDK Śródmieście we Wrocławiu. Był to trzeci turniej z cyklu Otwartych Mistrzostw.

W mistrzostwach wzięło udział 50 zawodników. Rozgrywki odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: w grupie F – urodzeni w 2012 r. i młodsi – grało 10 zawodników, w grupie E – zawodnicy urodzeni w 2011 r. – grało 23 szachistów (6 dziewczynek i 17 chłopców), a w grupie D – 17 graczy – rocznik 2010 (w tym 3 dziewczynki).

Tempo gry było szybkie (po 15 minut na rozegranie partii dla każdego gracza), a zawodników kojarzono komputerowo – systemem szwajcarskim. Każdy uczestnik zagrał: w grupie F – 5 rund, grupie E – 6 rund, a grupie D – 7 rund. Każda z grup miała osobną klasyfikację dla chłopców i dziewcząt.

W grupie E pierwsze miejsce wśród dziewczynek zajęła Milena Regner, wygrywając 3 rundy na 6 rozegranych. Zawodniczka Julita Zych zajęła drugie miejsce – wygrywając 2,5 rundy, a Maja Szydłowska wywalczyła trzecie miejsce. Najlepszy z chłopców – Jakub Pawlak  zajął wśród chłopców ósme miejsce – wygrywając 4 rundy na 6. Natomiast w najmłodszej grupie F sukces osiągnęła Zuzanna Nahajowska, zajmując pierwsze miejsce i Maja Poplata, która zajęła miejsce drugie.

Skład drużyny: Julita Zych, Milena Regner, Maja Szydłowska, Wiktoria Bieszczad, Zuzanna Nahajowska, Bartosz Poplata-Skalski, Szymon Opach, Jakub Pawlak, Paweł Blicharski, Damian Kaczmarczyk, Adam Olszyński Maja Poplata.

A już niebawem odbędzie się Gminny Turniej Szachowy Ziębickich Orłów: Finał Grand Prix Ziębic!