Zdobyli tytuł „Golden Owl” w Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach wzięli udział w finale 17. edycji Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego „Golden Owl”, który odbył się 17 maja w Szkole Podstawowej nr 5 w Nysie.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 185 uczestników z: Polski, Węgier, Hiszpanii, Włoch, Indii, Słowacji, Ukrainy, Litwy, Francji i Rumunii. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 29 uczniów (w tym również z Polski).

Konkurs prowadzony był w dwóch etapach. Pierwszy etap (szkolny) składał się z trzech części:

  • testu pisemnego z wiedzy ogólnej – obejmującego słuchanie, słowotwórstwo, gramatykę oraz wiedzę o kulturze  krajów anglojęzycznych,
  • pisanie wypracowania (80-100 wyrazów) kończącego się zdaniem „[…] Then the lights went out’’,
  • nagrania trzyminutowego filmu na temat: „My secret collection’’ oraz opublikowanie go na stronie – You Tube.

Prace oceniane były przez międzynarodowy zespół nauczycieli.

Etap drugi, czyli finał obejmował część ustną. W tej części uczniowie odpowiadali na pytania związane z obowiązkową lekturą, którą w tym roku okazała się książka pt. „Notting Hill’’. Losowali również pytania związane z tematami codziennego życia w szkole oraz w środowisku pozaszkolnym. Rozmawiali w parach i opisywali ilustracje. Część ustna – podobnie jak pozostałe części konkursu – została przeprowadza w języku angielskim.

Ogólnie ze Szkoły Podstawowej nr 2 przystąpiło do konkursu 15 uczniów. Do ścisłego finału zakwalifikowali się trzecioklasiści: Ewa Bafia, Natalia Serafin oraz Kacper Malinowski. Każdy z uczniów uzyskał tytuł Finalisty 17. Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego – „Golden Owl’’. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali nagrody książkowe – słowniki oraz książki anglojęzyczne.

Szkoła Podstawowa nr 2 / red.

fot. SP2 Ziębice

 

Dodaj komentarz