Zdobyły tytuł Mistrza Dolnego Śląska i puchar Prezydenta Polski

120 dzieci z 48 szkół i przedszkoli – w tym uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 – wzięło udział w Dolnośląskim finale 14. edycji Konkursu „Uczę się Bezpiecznie Żyć”.

Finaliści czterech subregionów spotkali się we wtorek, 15 maja, we Wrocławiu. Ziębicką „Czwórkę” reprezentowała laureatka półfinału Oliwia Sopuch z klasy 7b oraz w kategorii klas IV-VI drużyna w składzie: Kamila Cholewa, Jagoda Pierzak oraz Ania Świdzińska.

Uczniowie co roku podnoszą sobie poprzeczkę, by osiągnąć coraz lepsze wyniki. W zeszłym roku w finale zajęli czwartą pozycję. Natomiast w tym roku odnieśli spektakularny sukces – zajęli pierwsze miejsce w kategorii klas IV-VI i otrzymali tytuł Mistrza Dolnego Śląska oraz otrzymali puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a także zdobyli czwarte miejsce w kategorii Gimnazja i klasy 7.

Laureaci: Kamila, Jagoda i Ania – przywieźli do szkoły nie tylko puchar, dyplomy, medale i główną nagrodę – wygrali także dla szkoły interaktywną tablicę. Dziewczyny potwierdziły swoje umiejętności dotyczące udzielania pierwszej pomocy, postępowania odpowiedzialnie i bezpiecznie w różnych sytuacjach w życiu codziennym, a przede wszystkim pokazały, że z wytrwałością i nauką można osiągnąć ogromny sukces.

Do konkursu uczniów przygotowała Katarzyna Pierzak.