Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach

W ubiegły piątek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach odbył się uroczysty apel zakończenia roku szkolnego.

Minął rok bardzo intensywnej pracy, zdobywania wiedzy i umiejętności. Rok pełen wydarzeń i ważnych decyzji dla naszej społeczności szkolnej – podkreśliła Joanna Smętkiewicz – dyrektor szkoły.

W tym roku szkolnym 16 osób otrzymało promocję z wyróżnieniem. Są to licealiści:

Adrianna Kruk – I LOA – (5,44)
Wojciech Begierski – I LOA – (5,25)
Natalia Świtała – I LOA – (5,19)
Ewelina Książek – II LOA – (5,00)
Aleksandra Dwojak – I LOA – (5,0)
Lucyna Wandzel – I LOA – (5,0)
Szymon Siembida – II LOA – (4,89)
Paulina Szymczyk – I LOA – (4,80)
Aleksandra Orłowska – II LOA – (4,80)
Ribana Kocela – I LOB – (4,76)

W klasach technikum najwyższe wyniki uzyskali:

Paweł Drozdowski – II TIM – (5,25)
Izabela Cente-Bury – II TGF – (5,07)
Klaudia Kłębowska – II TGF – (5,0)
Dawid Malinowski – I TIM – (5,0)
Katarzyna Cente-Bury – II TGF – (4,86)
Aleksandra Fedyszyn – III TG – (4,75)

Osoby z najwyższa średnią w danym typie szkoły zostały rekomendowane przez Radę Pedagogiczną ZSP do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Są to: Adrianna Kruk (I LOA) z  liceum ogólnokształcącego i po raz kolejny już Paweł Drozdowski z technikum (II TIM). Natomiast decyzją Rady Pedagogicznej Izabela Cente-Bury, Wojciech Begierski oraz Mateusz Szwarc zostali zgłoszeni do Nagrody Zarządu Powiatu Ząbkowickiego.

Stowarzyszenie ZSP nagrodzi także osoby z wzorową stuprocentową frekwencją. W tym roku osiągnęli ją: Natalia Świtała z klasy I LOA, Martyna Makowiecka z klasy II LOA i Maciej Kusz z klasy I LOA.

Na apelu zostali również nagrodzeni szkolni sportowcy, także ci, którzy w przedostatnim tygodniu roku szkolnego reprezentowali szkołę na interdyscyplinarnych zawodach w Külsheim w Niemczech. W ogólnej klasyfikacji najlepszy wynik i srebrny medal zdobył Paweł Pieńkowski z klasy I LOB. Natomiast szczególną sportową nagrodę otrzymała tegoroczna absolwentka klasy III W Agata Lebowska – wszechstronnie utalentowana sportsmenka oraz niezwykle rzetelna zawodniczka i reprezentantka szkoły we wszystkich grach zespołowych.

W uroczystości wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście: Mariusz Szpilarewicz – wicestarosta powiatu ząbkowickiego, Małgorzata Majewska-Stolarek – przewodnicząca Rady Miasta i Magdalena Zakrzeczkowska – reprezentantka Rady Rodziców w ZSP.

ZSP w Ziębicach / red.

Dodaj komentarz