Carvingowali razem z Piotrem Zającem

W miniony piątek w Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Ziębicach, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Ziębiczanie z pasją”. Tym razem o swoim zamiłowaniu, jakim jest carving, opowiedział Piotr Zając.

Na spotkanie przybyli licznie ciekawi twórczości mieszkańcy Ziębic i okolic. Wszyscy spędzili czas w sympatycznej i kreatywnej atmosferze. Piotr Zając opowiedział o swojej wieloletniej pasji – carvingu, czyli rzeźbieniu w owocach i warzywach oraz pieczeniu i dekoracji tortów okolicznościowych. Piotr z niesłychaną skromnością opowiadał o swoich dotychczasowych sukcesach, o tym, czego nauczył go carving i jakie plany z nim wiąże na przyszłość. Prelekcji Piotra towarzyszył pokaz zdjęć przedstawiających jego prace.

Uczestnicy spróbowali także swoich sił w rzeźbieniu w jabłku i porze. Jak mówili: Jest to sztuka wymagająca wyobraźni, precyzji, a przede wszystkim cierpliwości. Piotr pokazał na zakończenie jak wyrzeźbić różę z buraka. Uczestnikom tak bardzo podobało się wspólne carvingowanie, że poprosili Piotra o następne warsztaty.

CITiK / red.

fot. CITiK

 

Dodaj komentarz