Mieszkańcy ul. Oławskiej i Krótkiej doczekają się nowej drogi

Po wielu latach starań i wielomiesięcznej gehennie, jaką w ubiegłym roku przeszli w trakcie przebudowy mostu w ciągu ul. Przemysłowej (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj >>), w końcu doczekają się nowej drogi. Mowa o mieszkańcach ulic Krótkiej i Oławskiej w Ziębicach. Gmina Ziębice rozstrzygnęła przetarg na budowę drogi gminnej ul. Oławskiej oraz na budowę drogi i kanalizacji deszczowej przy ul. Krótkiej w Ziębicach.

Przebudowana ul. Oławska będzie miała szerokość 3-6 m i nawierzchnię z asfaltu. Po obu stronach drogi znajdą się półmetrowe pobocza. Ulicę Oławską z Paczkowską połączy ciąg pieszy z kostki betonowej, ograniczony od strony rzeki barierkami. Istniejąca kładka zostanie oczyszczona, a jej poręcze – pomalowane.Z kolei część ul. Krótkiej łącząca ul. Paczkowską z ul. Oławską będzie asfaltowa i szeroka na 4,5 m. Na tym odcinku przewidziano szeroki na 1,5 m chodnik z kostki betonowej po jednej stronie drogi. W ramach przebudowy wykonany zostanie także remont przydrożnego rowu oraz wymieniony przepust rurowy pod drogą. Druga część ul. Krótkiej – prowadząca od ul. Paczkowskiej w kierunku pól droga transportu rolnego – będzie miała 4,5 m szerokości oraz asfaltową nawierzchnię, a także dwustronne, metrowe pobocza.

W ramach prac na obu ulicach ma zostać wykonana również przebudowa istniejących zjazdów.

Prace budowlane mają zakończyć się 10 października 2018 r. Wykona je firma GOLIAT s.c. Piotr Gruszka, Łukasz Gruszka z Ziębic.

Remont będzie kosztował 1 082 804 zł.

 

fot. Google Maps12
Dodaj komentarz

6 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Rafał

Jeszcze zrobić drogę Paczkowską razem z widokową bo też to jest droga typu Oławskiej i Krótkiej, tam też mieszkańcy proszą i doprosic się nie moga bo ciągle gmina nie ma pieniędzy…..

Gringo olawska

Sąsiedzie w Ziębicach jest wszystko do roboty

Obserwator

Birowa rusza z kampanią wyborczą

Też obserwator

Nie robią źle, robią też źle

Matep

95% dróg jest do remontu w Ziębicach. W takim tempie to może za 20 lat jakoś będzie.

Robert

Nieroby bez ambicji się wypowiadają . Cieszmy się iż coś się dzieje coś jest robione. Dlaczego inni przez tyle lat tego nie zrobili pytam dlaczego ???????????

Obserwatorka

Dobrze napisane

Przemyslowa

Internetu nie masz ani tv. Ziębice wyglądają jak po wojnie. Kamienice obskurne drogi dziurawe z czego tu się cieszyć że 2 ulice zrobią na 1 rok czasu.

Obserwatorka

Fantastycznie

Też tamtad

Jeśli dalej z taką szybkoacia będą remontowane Ziębice to nigdy tu nie będzie ładnie. W czym jest problem??? Dofinansowania z UE dofinansowania od państwa na remonty dróg itd. A Ziębice dalej w PRL. Szkoda bo naprawdę ładne miasto tylko że zaniedbane.

Obserwator

Dofinansowania to płynęły strumieniami ale 5 10 lat temu. Większość gmin okolicznych to wykorzystała A Ziębice nie i nie nadrobi się tego jeszcze długo. Przykładowo Paczków jest targowisko Hala i basen ale wszystko robione lata wcześniej i nie naraz A po jednej inwestycji co kilka lat. Tu przez 20 lat nikt nic nie robił A teraz nagle ma być pięknie …..

Jaga

Dofinansowania płynęły strumieniem ostatnie 4 lata i co? Popatrzcie na Bardo, Ząbkowice, Złty Stok. Nasza ekipa nawet nie składała wniosków, a złożone okazywały sie najczęsciej niepoprawnymi. Szkoda.