Wrocław Trophy z udziałem Sparty Ziębice

W weekend 6-8 lipca młodzież trenująca w klubie MKS Sparta Ziębice w grupach wiekowych młodzików i juniorów wzięła udział w międzynarodowym turnieju Wrocław Trophy. Łącznie uczestniczyło w nim blisko 200 drużyn z rożnych krajów. Turniej był nie tylko okazją do sprawdzenia swoich piłkarskich możliwości, ale także do nawiązywania nowych znajomości z rówieśnikami z innych miejscowości i państw.

Młodzikom Sparty Ziębice los do grupy przydzielił zespoły: FC Tundra z Norwegii, TJ Sokol Košťany z Czech, FC Yelow z Bolesławca, Forza Wrocław oraz Olympic Wrocław. Juniorzy natomiast w grupie zmierzyli się z jedną drużyną z Anglii – PulsePremier Football, dwiema drużynami z Czech – TJ Sokol Košťany i A.F.K. Slavoj Podolí, oraz jedną drużyną ze Słowacji – ObFZ Nitra. Wszystkie mecze obfitowały w moc wrażeń i dostarczyły kibicom wielu emocji. W końcowym rozrachunku młodzicy uplasowali się na 11., a juniorzy na 10. miejscu.

Drużynę młodzików godnie reprezentowali: Klaudia Łebska (kapitan), Krystyna Flis, Błażej Torba, Wojciech Krzeptoń, Tomasz Gnat, Piotr Kabała, Paweł Skaliński, Emanuel Harnagea-Maciantowicz, Nikolas Iżyk, Kacper Szewczenko, Konrad Wałęcki, Jakub Brożek i Patryk Kotlik – wszyscy ubrani w stroje zakupione dzięki wsparciu firmy RPPH Ziębice.Drużyna juniorów występowała zaś w składzie: Łukasz Walecki, Piotr Jakubowski, Jakub Owczarczyk, Stanisław Sendor (kapitan), Bartosz Zięba, Damian Blicharski, Marek Szajb, Kacper Skwarek, Mateusz Siwek, Michał Fitak, Wiktor Góralik, Bartosz Górniak, Alan Górniak, Mateusz Mielecki, Miłosz Siwek, Adam Lebowski, Kacper Mazurkiewicz, Dawid Ciesielski i Jakub Herbut.

Nad bezpieczeństwem i sportowymi sukcesami dzieci z grupy młodzików czuwali trenerzy Przemysław Palmowski i Grzegorz Krzeptoń, a juniorami opiekowali się trener Maciej Łoś i jego asystent Piotr Jakubowski.

MKS Sparta Ziębice / red.

Galeria zdjęć
fot. MKS Sparta ZiębiceDodaj komentarz