Okradli mieszkanie, a już po 3 dniach byli w rękach policjantów

Policjanci z Ziębic zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do mieszkania na terenie Ziębic. Dla 32-latka, było to kolejne popełnione przestępstwo. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za kradzież z włamaniem grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek w godzinach popołudniowych policjanci z Komisariatu w Ziębicach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do mieszkania i skradli telewizor, telefon komórkowy, biżuterię i zniszczyli wiele przedmiotów. Właściciele stracili też cenny renesansowy instrument muzyczny. Kilka przedmiotów jak również instrument został przez włamywaczy zniszczony. Łączna kwota strat wyniosła około 25 000 złotych. Jeden z mężczyzn – 22-latek – po wykonaniu czynności został zwolniony, natomiast wobec 32-latka Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Mężczyzna był wcześniej wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu i już wcześniej spędził kilka lat za kratkami.

Aktualnie policjanci starają się  odzyskać jak najwięcej zrabowanego mienia. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP w Ząbkowicach Śl. / red.

fot. freepik.com1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ziębiczanin

który to znowu co za patologia