Wakacyjna zbiórka krwi

Wakacje to okres zwiększonego zapotrzebowania na krew. Tym bardziej cieszy fakt, że w czasie dzisiejszego, zorganizowanego przez Delegaturę PCK Ziębice poboru krwi frekwencja dopisała.

Chęć oddania krwi zadeklarowało 26 osób, a oddały 23. Łącznie zebrano więc 10 litrów i 350 mililitrów krwi pełnej. Zbiórkę tradycyjnie przeprowadziła ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha.Podczas dzisiejszej akcji ziębicka społeczność krwiodawców otrzymała również wyjątkowy list – list pożegnalny od Teresy Kamińskiej z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha, która przechodzi na emeryturę.

– To z Panią Teresą Kamińską kilkanaście lat temu organizowaliśmy pierwszą w historii RCKiK w Wałbrzychu wyjazdową akcję poboru krwi…. właśnie do Ziębic. Przez te wszystkie lata nasza współpraca zawsze układała się wzorcowo – sympatycznie, w przyjaznej atmosferze, a przy tym rzeczowo i kompetentnie – wspomina Przemysław Woyciechowski.

Ci którzy nie mogli oddać dziś krwi, a chcieliby to zrobić, będą mieli taką możliwość w trakcie Motoserca, które odbędzie się 18 sierpnia na ziębickim Rynku.

Przemysław Woyciechowski / red.

Galeria zdjęć
fot. Przemysław WoyciechowskiDodaj komentarz