Sparta rozpoczęła nowy sezon – już w lidze okręgowej

W sobotę, 11 sierpnia, meczem z Piławianką Piława Górna Sparta Ziębice rozpoczęła nowy sezon zmagań piłkarskich 2018/2019. Po spadku z ligi okręgowej do klasy A wiosną 2014, trzy sezony później Sparta ponownie uzyskała awans do ligi okręgowej. Rozegrany w Ziębicach pierwszy mecz w rundzie jesiennej zakończył się zwycięstwem gości. Najważniejsze momenty meczu notował Marian Ochał, kierownik drużyny Sparta Ziębice.

1 min. – 26 min.: Gra toczyła się w środkowej strefie boiska.

27 min.: Atak gości. Prawym skrzydłem ostro poszedł piławianin Damian Więczek. Przed sobą  miał tylko Radka Korchana, który wyłuskał mu piłkę spod nóg i wybił na róg.

28 min.: Bardzo ładnym strzałem z szesnastki popisał się kapitan Piławianki Michał Sienicki. Bramkę obronił bramkarz Sparty Maciej Łoś.

30 min.: Lewą flanką zaatakował Adam Lebowski ze Sparty i został faulowany przez Rafała Kucharka, który otrzymał żółtą kartkę. Rzut wolny dla Sparty wykonywał Radek Korchan. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

35 min.: Prawym skrzydłem ostro poszedł Damian Więczek. Jego akcję faulem przerwał zawodnik Sparty Grzegorz Jankowski. Rzut wolny dla gości wykonywał Łukasz Sienicki –dokładnie podał piłkę do Kamila Skalskiego, który uderzył z 17m w poprzeczkę.

37 min.: Rzut wolny wykonuje Michał Sienicki. Zawodnik Piławianki uderza bardzo mocno, nad poprzeczką.

38 min.: Żółtą kartkę otrzymał zawodnik Sparty Mariusz Mazur.

39 min.: Solowa akcja Adama Lebowskiego, który wszedł w pole karne Piławianki. W sytuacji „sam na sam” z bramkarzem gości wypuścił piłkę za daleko. Szybszy był golkiper przyjezdnych, który zgarnął futbolówkę.

41 min.: Zagranie dwójkowe przyjezdnych: Damian Więczek zagrał krótko do Michała Sienickiego, ten strzelił z 16 m. Bramkę obronił Maciej Łoś.

41 min.: Kontra Piławianki: lewym skrzydłem poszedł Kamil Skalski, zagrał do Michała Sienickiego, który strzelił obok lewego słupka.

43 min.: Rzut wolny dla Piławianki wykonał Łukasz Sienicki. Maciej Łoś obronił.

60 min.: Kontra Sparty: lewą stroną akcję zainicjował Arek Ziółkowski, zagrał do Mateusza Świdzińskiego, ten dograł do Dominika Białego, który strzelił, ale bramkarz gości Wojciech Polański nie dał się zaskoczyć.

65 min.: Indywidualna akcja zawodnika Piławianki: prawym skrzydłem zaatakował Michał Sienicki. Akcję zakończył strzałem, jednak Maciej Łoś obronił.

67 min.: Krytyczny moment meczu: zamieszanie w polu karnym Sparty. Rozpędzony Piotr Kozłowski wpadł na Konrada Lechockiego, który upadł na murawę. Sędzia wskazuje „wapno”. Rzut karny strzela Michał Sienicki – uderza mocno pod poprzeczkę, w środek bramki. Wynik: 0:1.

72 min.: Galimatias w polu karnym Sparty. Maciej Łoś wybiegł z bramki. Do wolnej piłki doskoczył Damian Więczek, strzelił, ale na drodze lotu futbolówki znalazł się Michał Cholewa i uratował miejscowych przed utratą gola.

80 min.: Kontra gości: Michał Sienicki zagrał na lewą stronę do Kamila Mleczko, który strzelił. Maciej Łoś obronił.

81 min.: Michał Sienicki wywalczył piłkę w polu karnym Sparty i strzelił obok prawego słupka.

82 min.: Groźną sytuację pod bramką Sparty stworzyła dwójka zawodników Piławianki. Kamil Mleczko dograł do Michała Sienickiego, który z 8 m strzelił, ale Maciej Łoś obronił.

84 min.: Kontra gości. Damian Więczek zagrał do Michała Sienickiego, który przymierzał się do strzału z bliskiej odległości, ale spod jego nóg piłkę na róg wybił Damian Kozłowski.

90 min + 2 min.: Mateusz Świdziński strzelił obok prawego słupka bramki Piławianki.

Sparta Ziębice

Trener: Grzegorz Bartkiewicz

Kierownik drużyny: Marian Ochał

Skład drużyny: Maciej Łoś – bramkarz, Radosław Korchan – kapitan, Michał Cholewa, Grzegorz Jankowski (85’ – Krzysztof Dziewa), Seweryn Nocoń (75’ – Kamil Tutkaj), Damian Kozłowski, Arkadiusz Ziółkowski, (68’ – Damian Osiecki), Adam Lebowski (55’ – Mateusz Świdziński), Dominik Biały, Piotr Kozłowski (90+2’ – Michał Fitak), Mariusz Mazur

Rezerwowi: Kamil Jurkowski, Stanisław Sendor

Masażysta: Dawid Ciesielski

Piławianka Piława Górna

Trener: Jarosław Machowski

Kierownik drużyny: Andrzej Bielecki

Skład drużyny: Wojciech Polański – bramkarz, Kamil Skalski, Konrad Lechocki, Rafał Kucharek, Rafał Rorat, Damian Więczek, Michał Sienicki – kapitan, Daniel Smolarski, Łukasz Sienicki, Kamil Mleczko (83’ – Adrian Słabosz), Marek Mozer

Rezerwowi: Jarosław Machowski