Sparta Ziębice: spotkanie w Jedlinie-Zdrój zakończone remisem

Drugi w rundzie jesiennej mecz Sparta Ziębice zagrała na wyjeździe. Sobotnie spotkanie z drużyną Zdrój Jedlina Zdrój zakończyło się remisem 2:2. Najważniejsze momenty tego meczu relacjonuje Marian Ochał, kierownik drużyny Sparta Ziębice.

5 min.: Prawym skrzydłem solową akcję przeprowadził zawodnik Zdroju Bartosz Rzeszód. W polu pokonanych zostawił trzech ziębiczan, a akcję zakończył mocnym strzałem, lecz piłka trafiła w boczną siatkę bramki.

23 min.: Bardzo szybka i widowiskowa kontra miejscowych. Mateusz Kałwak poszedł ostro środkiem boiska, zagrał na prawo do Artura Baczyńskiego, który uderzył z pierwszej piłki. Bramkarz Sparty Maciej Łoś skutecznie obronił.

26 min.: Kontuzji uległ Łukasz Świdziński. W drużynie Sparty nastąpiła zmiana, w jego miejsce wchodzi Adam Lebowski.

29 min.: Zawodnik Sparty Grzegorz Jankowski podał do Damiana Kozłowskiego, który strzelił nad poprzeczką bramki Zdroju.

30 min.: Niebezpieczna sytuacja pod bramką Sparty. Lewą flanką zaatakował Artur Baczyński. Zacentrował płasko w pole karne Sparty, wślizgiem wchodził Łukasz Samiec. Do zdobycia bramki zabrakło mu kilka centymetrów, jednak nie sięgnął piłki.

32 min.: Rzut wolny dla miejscowych wykonywał Mateusz Kałwak, ale bramkarz Sparty Maciej Łoś obronił.

35 min.: Znakomita sytuacja do zdobycia bramki wypracowana przez Spartę. Na lewym skrzydle piłkę wywalczył Adam Lebowski. W polu pokonanych zostawił dwóch miejscowych i zagrał do środka. Piłkę przejął Damian Kozłowski i posłał ją do Pawła Mazura, który miał przed sobą tylko bramkarza gospodarzy Arkadiusza Witlucha. Niestety napastnik Sparty był na spalonym, co zauważył i zasygnalizował sędzia Grzegorz Rempalski.

37 min.: Ponownie zagrożenie pod bramką Sparty. Z dystansu pięknym strzałem popisał się Mateusz Kałwak, ale na szczęście Sparty futbolówka trafiła w poprzeczkę.

37 min.: Płaski mocny strzał oddał Artur Baczyński, ale piłkę przechwycił Maciej Łoś.

40 min.: Lewym skrzydłem poszedł Kamil Tutkaj i został faulowany przez Mateusza Trojaka. Rzut wolny dla Sparty. Piłkę otrzymał Piotr Kozłowski, kiwając dwóch miejscowych, zagrał do wychodzącego Pawła Mazura, który strzałem przy prawym słupku pokonał bramkarza miejscowych Arkadiusza Witlucha. Wynik: 0:1.

43 min.: Akcja dwójkowa miejscowych: Bartosz Rzeszót zagrał do Mateusza Kałwaka, ten strzelił, ale Maciej Łoś był na posterunku.

45 min.: Świetną okazję do zdobycia bramki wypracowali gospodarze, ale nie udało się zdobyć gola dzięki super obronie „setki” przez Macieja Łosia. Rzut wolny dla Zdroju wykonywał Mateusz Kałwak. Wrzucił piłkę w pole karne Sparty, do niej doszedł Łukasz Samiec uderzając z bardzo bliskiej odległości. Bramkarz Sparty Maciej Łoś wyciągnął lewą rękę i w ostatnim momencie wybił piłkę. Bardzo ładna akcja gospodarzy i skuteczna obrona bramkarza gości.

49 min.: Żółtą kartkę otrzymał zawodnik Sparty Ziębice Arkadiusz Ziółkowski.

50 min.: Rzut wolny dla gospodarzy wykonał Paweł Zasada. Głową uderzył Maciej Kwiatkowski – nad poprzeczką.

52 min.: Z dystansu strzał oddał Mateusz Kałwak, piłka przeleciała obok prawego słupka bramki Sparty.

54 min.: Solowa akcja zawodnika gospodarzy Mateusza Kałwaka została zakończona strzałem obronionym przez Macieja Łosia.

67 min.: Prawym skrzydłem akcję zainicjował Mateusz Kałwak i został faulowany przez Krzysztofa Dziewę. Rzut wolny wykonywał sam poszkodowany. Zagrał do Rafała Lipińskiego, który strzelił po murawie w lewy róg. Remis: 1:1.

69 min.: Zamieszanie pod bramką Sparty: piłka odbijała się od nóg do nóg. Bardzo przytomnie zachował się Paweł Zasada, który przy biernej postawie obrońców Sparty przechwycił futbolówkę i z bliskiej odległości strzelił w lewy róg. Wynik: 2:1.

73 min.: Piotr Kozłowski wrzucił głową piłkę w pole karne gospodarzy. Do opadającej futbolówki doskoczył Paweł Mazur i z pierwszej piłki doprowadził do remisu – 2:2, strzelając w środek bramki.

84 min.: Kontra Sparty: Arek Ziółkowski dograł do Pawła Mazura, który strzelił z 17 m tuż nad poprzeczką.

87 min.: Żółtą kartkę otrzymał zawodnik Sparty Ziębice Krzysztof Dziewa.

88 min.: Bardzo groźnie pod bramką Sparty. Rzut wolny ze swojej połowy wybijał zawodnik Zdroju. Piłka wylądowała w polu karnym Sparty. Widowiskowy strzał z przewrotki z pierwszej piłki oddał były zawodnik 2-ligowego Górnika Wałbrzych Artur Baczyński, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką.

90+1 min.: Żółtą kartkę otrzymał zawodnik Zdroju Paweł Zasada.

90+3 min.: Żółtą kartkę otrzymał zawodnik Sparty Ziębice Damian Kołowski.

Po drugiej kolejce Sparta zajmuje 10. pozycję w tabeli rozgrzwek (pkt. 1, bramki: 2:3). Na pierwszym miejscu znajduje się Pogoń Pieszyce (6 pkt., bramki: 7:1).

Kolejny mecz Sparta Ziębice rozegra z drużyną Granit Roztoka – w najbliższą sobotę, o godz. 17.00 na Stadionie Miejskim w Ziębicach.

Zdrój Jedlina Zdrój

Trener: Radosław Kwiatkowski

Asystent: Piotr Matuszczak

Kierownik drużyny: Łukasz Stachowski

Skład drużyny: Arkadiusz Wtiluch – bramkarz, Łukasz Samiec, Mateusz Trojak, Maciej Kwiatkowski, Damian Samiec (57’ – Dominik Tłuścik), Rafał Lipiński – kapitan, Paweł Zasada, Mateusz Kałwak, Paweł Krawczyk, Artur Baczyński, Bartosz Rzeszót (75’ – Damian Lic)

Rezerwowi: Vaclav Pohl, Bartosz Jastrzębski

Sparta Ziębice

Trener: Grzegorz Bartkiewicz

Kierownik drużyny: Marian Ochał

Skład drużyny: Maciej Łoś – bramkarz, Seweryn Nocoń (60’ – Krzysztof Dziewa), Grzegorz Jankowski (85’ – Dawid Gwóźdź), Damian Kozłowski, Michał Cholewa, Radosław Korchan – kapitan, Kamil Tutkaj (46’ – Michał Fitak), Arkadiusz Ziółkowski (90’+2’ Stanisław Sendor), Świdziński Mateusz (26’ – Adam Lebowski), Piotr Kozłowski, Paweł Mazur (90’+2’ – Kacper Nicpoń)